Coach Tom’dan Destek Geldi: “D-Rose Ligin En İyilerinden Biri”

726
NBA
Coach Tom'dan Destek Geldi: D-Rose Ligin En İyilerinden Biri

Minnesota Timberwolves baş antrenörü Tom Thibodeau, sağlıklı bir Derrick Rose’un her zaman “NBA’in en iyi oyuncularından biri” olduğuna dair inancının tam olduğunu söyledi.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Coach Tom verdiği demeçte Rose’la ilgili “Onun yaptığı şeyleri yapmak, kim olduğuyla alakalı çok açıklayıcı bilgiler veriyor. Sağlığı yerinde olduğu sürece, bu ligin en iyilerinden biri olma unvanını koruyacak.” şeklinde konuştu ve bu açıklamalardan haberi olan Derrick Rose şunları söyledi:

“Vay be, cidden böyle mi söyledi? Bir iltifat daha kazandım. Kariyerimin ilk yıllarında neler yapacağımı önceden söylerdim. Şimdi ise oynadığım oyunun benim yerime konuşmasına engel olamıyorum. Parkedeyken sanırım diğer oyuncu arkadaşlarım bunu biliyor ama medya olayları sonradan idrak ediyor. Buna rağmen, aynı mesleği icra ettiğim arkadaşlarımın bana gereken saygıyı gösterdiğini biliyorum.”

YAZARIN YORUMU

Bilindiği üzere Derrick Rose yaz ayında Minnesota Timberwolves ile kontrat uzatıp takımda kalma kararı vermişti. Yaşadığı uzun süreli sakatlıklar sonrası nasıl bir geriş dönüş sergileyeceği merak edilen Rose, önce Knicks ardından Cavs macerası sonrası T-Wolves’un yolunu tutmuştu.

Bu durumun en büyük sebeplerinden olan Coach Tom’un bu denli açıklamalarla Rose’un yanında olduğunu göstermesi onun için çok anlamlı, bir o kadar da değerli. Chicago Bulls günlerinden bugüne manevi babası gibi olan Coach Tom’un desteğini arkasına alan Rose, gösterdiği performansla şuan ilk beşte sahaya çıkıyor ve 20 sayı üzerinde katkı vererek takımının galibiyet kazanmasında pay sahibi oluyor.

Bunların yanı sıra o özlenen hareketlerinden de bizleri mahrum bırakmıyor. Yükselişte olduğu ve MVP olmaya kadar uzanan kariyer dönemi boyunca, dünyanın her yerinden fazla sayıda hayran kitlesi edinen Rose’un bu denli mükemmel performanslar sahaya koyması sadece onu sevenleri değil; taraflı tarafsız tüm basketbolseverleri mutlu ediyor. Önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi; onu izlemek gerçekten büyük keyif, 35-40 yaşına kadar sağlıklı şekilde kalması dileğiyle…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here