Cleveland Evinde Bir “Takım”

320
NBA Playoffs
Cleveland Evinde Bir "Takım"

Serinin 3. Maçı iki takım için de sonu merak konusu olan bir durumdaydı. King, 2-0 geri düşmesine rağmen endişeli olmadığını söylüyordu fakat karşısındaki takım ne direnci çabuk kırılan Toronto ne de kendisine cevap veremeyen Indiana idi. Brad Stevens, sezon başından beri revire dönmüş Boston takımı ile yaptığı başarılı işleri play-off’larda seviye artırmıştı. Fakat serinin 3. Maçında takımca başarılı oynayan Cleveland Cavaliers 30 sayı farkla sonuca gitti. Böylece seri 2-1’e geldi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

1. Periyot

Maça etkili başlayan taraf George Hill’in üçlüğü ile başlayan Cleveland oldu.(4-9) Karşılıklı başarısız hücumlar ile yaklaşık 3 dakika iki takım da sayı bulamadı. Bunun sonucunda Lou mola aldı. Mola sonrası Cleveland, Lebron ve serinin ikinci maçını rezalet geçiren JR Smith’in üçlükleri ile beraber 2-13 seri yakaladı. Bu seriye Celtics, Morris ve Tatum ile cevap verdi. Serinin ilk iki maçında toplam 8 sayı atan Hill, bu maça 3-6 üçlük isabeti ile 11 sayı bularak başladı. İlk periyotun kalan 2,5 dakikası karşılıklı sayılarla sona erdi. İlk periyotta Lebron ve Hill’in performansı dikkat çekti. İkinci maçın ilk periyotu alev alarak 21 sayı atan Lebron bu periyotta 16 sayı elde etti. Lebron’ 11 sayı ile Hill eşlik etti.(17-32)

2. Periyot

İkinci periyotta da ilk iki maçta yakaladığı enerjiyi yakalayamayan Boston istikrarsız oynadı. Periyotun devamında farkı yavaş yavaş artırdı. Boston’un bu durumuna güzel cevap veren Cleveland,  bu periyotta 23 sayı farkı gördü ki bu fark bu ama kadarki en büyük fark idi.(37-61) Bu süreçte Lebron takımın yan parçalarından da verim aldı. Boston adına en etkili isim 13 sayı ile oynayan Tatum oldu. İlk yarı 21 sayı Cleveland lehine sonuçlandı. (39-61)

3.Periyot

Periyota hızlı başlayan taraf yine ev sahibi takım oldu. Pota altında etkinliğini artıran Cleveland tarafında hücum reboundları alan Tristan Thomson ve Kevin Love ile beraber fark 26’yi gördü. (43-69) periyotun devamında oyundan iyice kopan Boston, çok basit fauller ile Cleveland’in sayı bulmasını kolaylaştırdı. Lebron’a yapılan bir faule yaptığı itirazdan dolayı Brad Stevens’a teknik faul çalındı. Çok nadir duran ve mola alınmayan maçta Brad Stevens mola alarak bir nefes almak istedi.(55-81) Jaylen Brown bu süreçte 5. Faulünü henüz 3. periyotta iken yaptı. (63-87)

4. Periyot

Son Periyot*  Kyle Korver’in bulduğu iki üçlük isabeti ile başladı. Ayrıca attığı bir üçlük de Nance jr’in faulü sebebi ile sayılmadı. Fark, bu gelişmelerle birlikte 30’u gördü. (71-101) Maçın bitimine 7 dakika kala Korver atmaya devam ediyordu Bu periyot 100% isabetle 4 üçlük attı Korver (aslında 5). (74-104) Mola sonrası iki takım da bench kadrosunu oyuna aldı. Cedi Osman son 5 dakika kala süre aldı. Böylece Cleveland takımca istikrarlı oynadığı maçın sonunda galip gelerek. Seriyi 2-1’e getirdi.

Maç Sonucu:
Boston Celtics : 86
Cleveland Cavaliers :106
Maçın oyuncuları:
Boston:
Tatum 18 sayı
Rozier 13 sayı
Cleveland:
James 27 sayı 12 asist
Love 13 sayı 14 rebound
Hill 13 sayı
Cedi Osman 3 sayı 1 asist 1 top çalma (5 dakika) ile oynadı.

Mehmet Şenel

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here