Chris Paul, Tayfaya Katılmak İstiyor

1143
Chris Paul, Tayfaya Katılmak İstiyor
Chris Paul, Tayfaya Katılmak İstiyor

Geçtiğimiz sezon da hedeflerine yine ulaşamayan Houston’da, önemli oyunculardan olan Chris Paul ayrılma aşamasında. Edinilen bilgilere göre, elendikleri Golden State Warriors serisinden beri Paul, takımdan kimseyle iletişime geçmemiş. Houston cephesinden yapılan açıklama da takım ve Paul’un orta yolu bulmasının imkansız olduğu yönünde.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Hedeflerini 2 yıldır gerek saktlıklarla, gerek tahlisiz olaylara gerçekleştiremeyen Houston cephesinde Chris Paul ayrılığının kesin olacağı yönünde. Öte yandan Paul için yapılan açıklamalarda istediği bir takımın Lakers olduğuy konuşuluyor. Bu takas için oldukça ısrarcı bir tavır sergilediği yönünde haberler çıkan Paul, bu konuda Lakers’ın bir girişim yapmasını bekliyor.

Bundan yaklaşık dokuz yıl önce kendisi New Orleans’tan ayrılırken, Lakers çok önemli bir teklif yapmıştı ancak, takım sahipsiz olduğu için NBA yönetiminin kontrolündeydi. Ve bu takası New Orleans Hornets’ın alehine olacağını düşünen David Stern, geçiçi yöneticilik yetkisini kullanarak bu takası veto etmişti. NBA’in yakın kaderini büyük ölçüde etkileyen bu olaydan sonra Chris Paul Clippers’ın yolunu tuttu ve en nihayetinde Los Angeles’ın bir parçası oldu.

Bu sezon özeline gelirsek, daha sezonun başındaki Lakers – Houston maçında aralarında çıkan gerginlik sonrası, Paul ve Lakers oyuncuları fazlasıyla gerilmişti. Ingram ve Paul’un ceza aldığı bu yumruk yumruğa kavga, NBA gündemini çokça meşgul etmişti. Ingram’ın da takaslandığı bu yaz döneminde Paul’un olası bir imzasına Lakers cephesinden bir tepki gelmeyecektir. Öte yandan LeBron James ve Anthony Davis’in bu takası çok istediği de belirtiliyor.

Çok iyi sezon geçirmeyen Paul, sezonun büyük bölümünde sakatlık problemleri yaşamıştı. Play-off’larda, özellikle Houston serisinde gereksiz top kayıpları, kötü şut tercihleri basketbolseverler tarafından tepki çekmesine sebebiyet verdi. Agresif karakteri ile de bilinen geleceğin Hall Of Famer oyuncusu, çok iyi bir savunmacı ve herkesin bildiği üzere sayılı top yönlendirici&oyun kurucu oyunculardan biri. Bu özelliği ile hem Anthony Davis’i muazzam oynatıp, LeBron’un da yükünü hafifletip, elini güçlendirebilir. Öte yandan kronik bir sakat olması, agresif ve işler kötü giderken sergilediği memnuniyetsiz tavırlar, takım aurasını olumsuz etkileyebilir. Bunun örneklerini defalarca gördük tabii ama o takımlarda LeBron gibi kontrolü ele alan güçlü bir lider yoktu.

Her türlü Lakers’ın karlı çıkacağını düşündüğümüz bu takasta, Houston Paul’un tavrından olayı çok bir şeyler alamayabilir. Hoş Lakers’ın da verecek değerli şeyleri olduğunu söylemek de zor. 8 yıl sonunda Lakers hayalini gerçekleştirecek olan Paul’u, okulun bahçesinde, kankaları ile güzel bir sezon bekliyor olabilir.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here