“Cedi’nin ve Furkan’ın Açığı Kapanır”

404

Anadolu Efes Basketbol Takımı Başantrenörü Velimir Perasovic, yeni sezon öncesi takım hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yaz döneminde bir çok oyuncusuyla yollarını ayıran Anadolu Efes, genç oyuncuların ağırlıkta olduğu başarıya aç bir kadro kurdu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen medya gününde basın mensuplarına açıklamada bulunan Velimir Perasovic takımdan ayrılarak NBA’in yolunu tutan genç yıldızlar Cedi ve Furkan’ın yerinin doldurulabileceğini söyledi.

“Cedi Osman ve Furkan Korkmaz’ın açığını oyuncularımız kapatabilirler. THY Euroleague’de oynayacak 9 yabancı oyuncumuz var. Bu açığı kapatabileceklerini düşünüyoruz. Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde de aynı şekilde genç oyuncularımız açığı kapatabilirler. Bizim genç oyuncularımız 18 yaş civarında. Bu oyunculara çok büyük sorumluluk da yükleyemeyiz. Cedi ve Furkan’ı ele aldığımızda, onlar 22 yaşında uzun süreler almaya başlamışlardı. Genç oyuncularımızın zamana ihtiyacı olacaktır. Sezon içinde bize yardımcı olmaları ve takımı yukarı çekebilmeleri için onlara zaman tanımalıyız.

Sürprizler bizi bekliyor. Rekabet herkes için çok sert olacak. Her sezon başı olduğu gibi yeni bir takım yaptık. Geçen sezondan sadece 3 oyuncumuz var ve nasıl bir yıl geçireceğimizi göreceğiz. Genç ve yeni bir kadromuz var. Bu genç oyuncuların kendilerini geliştirip bize çok iyi bir sezon yaşatacaklarını biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

"Cedi ve Furkan'ın açığı kapanır"

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here