Carmelo Anthony Rockets’ta neler yapabilir?

469
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony Rockets’ta neler yapabilir?

Melo bildiğimiz gibi 21. Yüzyılda NBA’de oynayan en iyi skorerlerden biri. Belki genç arkadaşlarımız hatırlamasa da bir zamanlar LeBron-Kobe-Melo tartışmaları vardı. Her ne kadar o zaman için bu tartışmaları genelde Kobe kazansa da LeBron mu, Melo mu? Sorusunu şu aralar soramadığımızın farkındadır herhalde herkes.

Geçtiğimiz sezonu 16.2 sayı ve 5.8 ribaund ortalamalarıyla oynayan Melo bu 16.2 sayıyı 32.1 dakikada ve –kariyerinin en düşük yüzdesi olan- %40’lık bir ortalamayla buldu. Melo üçlük çizgisinin gerisinden çok da kötü olmayan %36’lık yüzdeyle oynasa da gerek oynadığı pozisyondan gerek oynadığı oyunculardan ve tabii ki formundaki düşüşten dolayı ikilik yüzdesinde gözle görülür bir düşüş yaşadı. Ayrıca oyun içinde de vasat göründü.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Sezon boyunca hemen hemen her istatistiğinde 15 yıllık NBA kariyerinin en kötü ortalamalarıyla oynasa da Melo bu sezon hala o eski skorer olabileceğinin kıvılcımlarını birkaç maçta da olsa gösterdi. 34 yaşında olması bu kıvılcımları biraz sönük hale getirse de geçen yıl kullandığı 15 top yerine bu yıl Houston’da kullanacağı 10 topta daha iyi bir yüzde bulması onu herkesin daha iyi hatırlayacağı anlamına gelir. Chris Paul ile çok iyi arkadaş olan Melo, Paul’ün ricası doğrultusunda daha küçük bir rolu kabul etmek isteyecek gibi duruyor. Kullanacağı az sayıdaki yüzdeli şut onu Rockets kadrosunun önümüzdeki 2 veya 3 yıl sağlam parçalarından biri yapabilir. Chris Paul, James Harden ve Clint Capela ile büyük dörtlü oluşturarak bu yıl inanılmaz bir hamleyle Demarcus Cousins’ı kadrosuna katan Golden State Warriors’a bu yıl olmasa da önümüzdeki yıl bir mağlubiyet yaşatabilirler.

Ben de çoğu yaşıtım gibi Kobe-Melo-Wade-LeBron-McGrady-Carter-Iverson yedilisini izleyerek büyüdüm tabii ki bu isimlerin yanında saymadığım yıldızlar da var ama bu kadro düşünüyorum ki hepimiz için çok daha özeldi. McGrady, Carter ve Iverson’ın yüzük kazanamaması bizim neslimizi yeterince üzdü. Umarım ki bu kadrodan diğer bir “yüzüksüz” olan yıldız bu yüzüğü kazanır ve bizim de yüzümüz güler. Şahsen Melo’nun içinde hala en azından iki sezon olduğunu düşünüyorum. Umarım ki istediği yüzüğü kazanır.

Yunus Emre Karabıyık

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here