Buyout Savaşı: Lakers vs Rockets

1747
Buyout Savaşı: Lakers vs Rockets

NBA’de geçtiğimiz saatlerde çok hareketli bir dönem geçirdik. Bu tabii devam edecek lakin, ana bilinmezlikler neredeyse açıklığa kavuştu diyebiliriz. Kawhi Leonard’ın nereye gdieceği şu anlık büyük merak konusu. GSW’nun deyim yerindeyse “dağıldığı” bu dönemde de ellerini güçlendirme ihtiyacı hisseden iki güçlü batı yakası takımı var; Houston ve Lakers. Bu iki takım da, kendilierini bir üst noktaya taşayabilecek küçük kontratlar peşine düşeceklerdir.

NBA’de Buyout dediğimiz bir olay var. Kısaca bahsetmem gerekirse, sözleşme yükünden kurtulmak isteyen takımın ya da tarafın, sözleşme bitimine kadar alınacak ücretin tamamının, erken şekilde toplu ödenme hadisesidir. Bu sayede hedef oyuncular boşa çıkıyor, takımlar onların sözleşmelerinden uzun vadede kurtulmuş oluyorlar. Kısa vadede onlara yararlı olabilecek diğer üst hedefli takımlar da bu oyuncularla anlaşmaya çalışıyorlar. Bu durumda Lakers, Houston gibi takımların, en çok kovaladığı şeylerden biri de, bu seviyeden iyi bir veteran almak.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Andre Iguodala, uzun vadede bir şey beklenebilecek bir oyuncu değil yaşından dolayı. Memphis de planlarını uzun vadeli kurduğu için, kendisinin buyout piyasasında yakın dönemde olması bekleniyor. Şu an kadrosunu tutan, ve sınırlı hamleler yapabilecek Houston’ın, bir üst basamak hamlelerinden biri olabilir Iggy, çünkü o seviyelerde oynamayı ne denli bildiğini biliyoruz. Houston’ın da ne kadar bilmediğini. O sebeple güzel bir birliktelik yaşanabilecek olabilir yakın zamanda.

Houston’ın en net rakibi de diğer bir yaka takımı Los Angeles Lakers. Şu sıralar Kawhi’nin peşinden koşan Lakers’ın da gözdelerinden biri Iggy. Eğer ki beklenen olur da Kawhi Lakers forması giyerse, Iggy eklemesi bir kat daha anlamlı olacaktır. Çünkü oyun kuruculuk yeteneklerinin üst düzeyde olması, Kawhi’nın, kendi izolasyon oyununu oynamasının bir diğer alternatifi olacaktır LeBron kenardayken. Her iki senaryoda da, LeBron’un yükünü az da olsa hafifletecektir Iggy. Bu da LeBron James’i rahatlatacak ve performansını bir tık arttırabilecek şeylerden. Takım kimyası, şu an sıkıntılı olarak gözükse de, alınacak şutörler ve Iggy, kimyada ve hareket alanında, büyük bir rahatlama sağlatacaktır.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here