Butler Heat Forması Mı Giyecek?

387
Butler Heat Forması Mı Giyecek?
Butler Heat Forması Mı Giyecek?

Durgun NBA piyasasını son haftalarda sarsan ve çok konuşulan bir isim var. O isim Jimmy Butler’ın ta kendisi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Hepinizin bildiği üzere Jimmy Butler Minnesota yönetimine takas olma isteğini iletmişti. Bu beklenmeyen takas isteği sonrasında ise takımlar Butler için yarışmaya başladı. Bu yarışta şuanda en önde olan takım ise Miami Heat. Aslında Minnesota’nın ilk görüştüğü takım Miami Heat değildi. Minnesota’nın ilk hedefi Milwaukee’den Khris Middleton’dı. Bucks’a Khris Middleton’ın da takasta olduğu bir teklifin yapıldığı ancak Bucks’ın bu teklifi düşünmediği söyleniyor. Bucks’ın Malcolm Brogdon ve Eric Bledsoe’yu göndermeye sıcak baktığı ancak Khris Middleton’ı kesinlikle göndermeyeceğini Minnesota yönetimine ilettiği de konuşulanlar arasında.

Milwaukee Bucks’tan istediğini alamayan Minnesota içinse Miami Heat kaçırılmayacak bir fırsat olabilir. Miami Heat başkanı Pat Riley Jimmy Butler’ı takımda görmek istiyor ve Timberwolves yönetimi ile sürekli iletişim halinde. Miami Heat yaz sezonu değerlendirmemde Pat Riley’in yaz hamlelerini eleştirmiş hatta ciddi anlamda eksik bulmuştum. Oyunculara verilen yüksek maaş sonrasında yaz dönemi etkileyici bir hamle yapılamamış olsada Pat Riley için henüz yaz dönemi kapanmadı. Miami Heat’in şampiyonluğa uzandığı LeBron-Bosh-Wade üçlüsünü de yaratan Pat Riley Jimmy Butler ile yepyeni bir hikaye yaratabilir.

Takasın içeriğine bakmak gerekirse Minnesota Timberwolves Miami Heat’ten Josh Richardson, Bam Adebayo ve 2019 ilk tur draft hakkı istiyor. Miami Heat ise bu teklif karşısında kararsız kalmış durumda. Pat Riley senelerdir üzerine yatırım yaptıkları Josh Richardson’ı elinden çıkarmayı düşünmüyor. Hatta Miami Heat’in bir amacınında Hassan Whiteside’dan bu takasla kurtulma isteği. Butler’ın gelişiyle Doğu konferansında yer yerinden oynayabilir.

Butler’ın takas olacağını düşünürsek Minnesota için çok büyük bir kayıp olacaktır. Miami Heat ise Wade’in son senesinde Doğu konferansını hedefleyebilecek bir takım oluşturabilir. Butler’ın da Miami Heat forması giymeye sıcak baktığı haberleri sonrasında bu takasın gerçekleşme ihtimalinin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here