Bucks’ta Gözler Gülüyor

336
NBA
Bucks’ta Gözler Gülüyor

Milwaukee Bucks bu sezona girerken geçen sezonun daha da üstüne koyarak doğu konferansında ev sahibi avantajını da kullanarak Antetokounmpo’nun liderliğinde ilerlemek istiyordu. Sezona girdikçeve Bucks daha da gelişip ekip uyumu üst düzeye çıktıkça takım doğuda giderek daha da etkili hale geldi. İlk beşte Bledsoe, Brogdon ve Middleton’un Antetokounmpo ile uyumları Bucks’ı hücumda hem içeriden hem de dışarıdan çok etkili bir takıma dönüştü. Kısa savunmasında Bledsoe ve Middleton çok başarılı oyuncular, boyalı alanda Brook Lopez bazen yavaş kalsa da halen çok başarılı bir savunma.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Antetkounmpo da mükemmel fiziği, uzun kolları ve mücadelesiyle zaten elit bir savunmacı. Bütün bunların yanına şöyle kalitelisinden birde bench katkısı eklersek işte o zaman tam olur dediğiniz duyar gibiyim. Merak etmeyin Bucks genel menajeri Jon Horst bunu da yaptı, Ersan ve Mirotic ile uzunların dış şut atabildiği bir rotasyon seçeneği, Gheorge Hill’in tecrübesi ve hücumdaki katkısı ve bunların üzerine savunmaya Snell, Di Vincenzo ve Connaughton’un katkıları, Bucks’ı 3 maç farkla doğu konferansının lideri yaptı. Bucks için bu playoff döneminde asıl hedef, büyük ihtimalle onlardan daha tecrübeli olan Boston ve İndiana eşleşmesinden gelecek takımı da yenerek doğu finaline çıkmak olacak. Doğu finalinde büyük bir sürprizolmazsa Toronto veya Philadelphia ile karşılaşacaklardır. Toronto’ya karşı bu yıl 3 kere üstünlük sağlayan Bucks, Philadelphia’yı da bu yıl oynadıkları maçta yenmeyi başardı. 

Bütün bunları düşününce, Bucks için hedef, önümüzdeki yıl içinde yine en üst düzey seviyede şampiyonluk hedefi olan bir takım kurmak olmalı. Brogdon’un biten kontratı sonrası o bölgede nasıl bir hamle yapacakları, önümüzdeki 3-4 yıl için en üst düzeyde bir kritik karar olacaktır. Antetokounmpo liderliğindeki Bucks,bu sezon NBA finallerine kadar gidebilir ve hatta orada Warriors’u zorlayabilir!

Suphi Baykam

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here