Bu Sene Kralı Tahtından Kim İndirebilir?

806
bu-sene-krali-tahtindan-kim-indirebilir

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Los Angeles Lakers, tahtını sağlamlaştırmak için hamlelerini planlamaya başladı. Takıma 3. yıldızı eklemek isteyen Genel Menajer Rob Pelinka, arka arkaya şampiyon olabilecek bir takım yaratma peşinde.

Tabii, aynı zamanda bu işin diğer tarafında olan takımlar var. Geçen sene şampiyonluğun en büyük adayı olarak gösterilip şampiyonluğun yanına yaklaşamayan Clippers ve iki senedir Doğu Konferansında hayal kırıklığı yaratan Bucks bu takımların başını çekiyor.

Son on yılın ikinci yarısını domine eden ve sakatları iyileşen Golden State Warriors da çoğu otoriteye göre Lakers’ı en çok tehdit edecek takım. Özellikle ilk tur ikinci sıra draft hakkını Kelly Oubre Jr. gibi üst düzey rol oyuncuları için takas edebileceği konuşulan Warriors, tanking sezonunda ligin son sırasına demir atışının ardından varlığını yeniden hissettirecektir. Liste Boston Celtics, Philadelphia 76ers gibi takımlarla uzayıp gidiyor. Ancak biz sizin için listeyi biraz kısalttık ve 3 takıma indirdik. Gelin hep birlikte bu sene Lakers’ın tacını ele geçirmeye en büyük aday olan 3 takımı inceleyelim.

  • Golden State Warriors

2015 yılından bugüne 5 final yapıp 3 şampiyonluk kazanan Golden State, geçen sene sakatlıkların gazabına uğradı ve ligin dibine demir attı. Ancak kulüpte oluşan kazanma alışkanlığı ve geçen sene yarıştan uzakta kalmanın yarattığı hırsla birlikte Lakers’a en büyük tehdit oluşturacak takım Golden State Warriors. Özellikle Curry ve Thompson’un oluşturduğu dış şut tehditi Lakers’ın savunmasını epey bir zorlayacak. Warriors için en büyük soru işaretiyse sakatlıktan dönen yıldızlarının eski performanslarını sergileyip sergileyemecekleri.

  • Los Angeles Clippers

Geçen sezon büyük bir hayal kırıklığı yaratan Los Angeles Clippers, bu sezon eğer kadrosunu koruyabilirse yine şampiyonluğun en büyük adaylarından biri. Geçen sezon bir türlü halledemedikleri takım içi sorunlar ve medyanın baskısını kaldıramamaları onları şampiyonluktan eden etkenlerin başında geliyor. Geçen sezonun intikamını almak isteyen Clippers’ta şampiyonluk için en önemli isim Paul George. Geçen sezon yokları oynayan George, bakalım bu sezon yeniden bir süperstar seviyesine çıkabilecek mi?

  • Milwaukee Bucks

Çoğu otoriteye göre Bucks geçen sezon şampiyonluğun en büyük adayıydı. Ancak konferans yarı finallerinde Miami Heat’e sürpriz bir şekilde elenen Bucks, ikinci sene üst üste beklentileri karşılayamadı. Bu sezon Giannis’in şutunu biraz geliştirmesi ve mentalitesini sağlamlaştırmasıyla birlikte Bucks’ın Doğu Konferansının en güçlü takımı olduğunu söylemek mümkün. Konferanslarının da avantajıyla diğer takımlara göre çok daha az zahmetli bir yoldan finale ulaşabilirler. Ancak Bucks’ta Mike Budenholzer’ın kesinlikle bir B planı üretmesi şart.

(Bu yazı 13 Kasım Cuma gününün kadroları ve şartları göz önüne alınarak yazılmıştır.)

Baran İşçi

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz