Bradley Beal: Wall ve Ben Takımda Kalacağız

364

Washington Wizards, COVID-19 virüsü yüzünden duraksayan ligde şu ana kadar oynadığı 64 maçta; 24 galibiyet, 40 mağlubiyet ile Doğu Konferansı sıralamasında 9.konumda bulunuyor. Şüphesiz Batı Konferansına göre daha rekabetin az olduğu konferansta Wizards, yıldız ismi John Wall olmadan bu sıralamayı kabullenebilir görünebilir fakat 24 galibiyet ile 9. sırada olmak onlarda farkında olarak absürt bir durum. Sebebi Batı Konferansında 24 galibiyet ile sadece 13.sırada olacaklardı bu fark iki konferans arasında ki ortaya koymakta.

Washington, kadrosunda iki yıldız ismi barındırıyor; John Wall ve Bredley Beal. Bu iki isim de ligde söz sahibi ve yüksek kontratlı isimler. John Wall, en son olarak 2018-2019 sezonunda oynadı ve ağır bir sakatlık sürecinde. Yaklaşık 2 senedir NBA’de parkelere dönemeyen yıldız ismin yokluğunda geminin kaptanı Bradley Beal oldu. Beal; John Wall’un sakatlığında, 2018-2019 sezonunda, tam 82 maç oynayarak hiç maç kaçırmamıştı. Bu sezon ise kariyer sezonunu geçirmekte olan Bradley Beal, 57 maçta 30.5 sayı,4.2 ribaunt, 6.1 asist ile oynayarak takımının yükünü çeken isimdi. Bu istatistikler ile All-Star seçilemeyen yıldız, ligin duraksadığı bu zamanlarda birkaç soruyu cevapladı.

Takımda iki yıldızdan biri olan ve her zaman uyum içinde olduğu John Wall ve kendisinin Washington ekibindeki geleceği hakkında sorulan soruya Bradley Beal; “Ben ve John hiçbir yere gitmiyoruz. Daha oynayacağımız maçlar ve play-off var. Adamım geri döndüğünde bunu herkese göstereceğiz” açıklamasıyla cevap vererek, iki yıldızın da Washington Wizards çatısı altında kalacağını belirtti.

Kariyerinin en iyi zamanını geçiren Bradley Beal ve kariyerinin en iyi zamanlarına yakın olsa bile yeterli olacak John Wall ikilisi gelecek sezon için Washington taraftarlarına umutlu sözler söyledi. Umarız sağlıklı bir John Wall ve zirve dönemini yaşayan Beal ikilisi gelecek sezon hepimizi heyecanlandırır.

Erkan Eren

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz