Blatt’in Öğrencileri Galip Geldi!

270

Turkısh Airlines Euroleague de bugün oynanan Olympiakos-Maccabi FOX Tel Aviv karşılaşmasını ev sahibi ekip Olympiakos 88-80’lik skorla galip geldi. David Blatt’in öğrencileri aldığı bu galibiyet sonucu ligde 3 galibiyet, 1 mağlubiyet ile 5.sırada yer aldı.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Olympiakos cephesinde başrolü attığı 16 sayıyla Vassilis Spanoulis, yardımcı oyuncu ünvanını attığı 15 sayıyla Axel Toupane alırken, Maccabi FOX Tel Aviv cephesinde ise bu ünvanları alan oyuncular ise attığı 22 sayıyla Deandre Kane ve attığı 12 sayıyla John Dıbartolomeo aldı.

MAÇIN DETAYLI ANLATIMI

Maçın skor açılışını konuk ekip Maccabi FOX Tel Aviv, Johnny O’Bryant’ın iki sayılık basketiyle yaptı ve skoru 0-2’ye getirdi. Ev sahibi ekip Olympiakos, karşılık vermekte gecikmedi ve Kostas Papanikolaou’nun iki sayılık basketiyle skora denge getirdi. İlerleyen dakikalarda konuk ekip Maccabi FOX Tel Aviv, Deandre Kane ve Jonny O’Bryant’ın katkılarıyla skorda üstünlük kurmayı başardı. Olympiakos savunması bu ikiliyi durdurmayı başaramadı ve çeyrek sonuna gelindiğinde skor tabelasında geride kaldı. Çeyrek sonunda da skor üstünlüğünü korumayı başaran Maccabi FOX Tel Aviv, ilk çeyreği 18-21’lik skorla üstün kapatmayı başardı.

İkinci yarıda Angelo Caloıaro’nun üç sayılık basketiyle açılış yapan Maccabi FOX Tel Aviv, skoru 18-24’e getirdi. Bu andan itibaren ev sahibi Olympiakos, hem savunmada hem de hücumda vites artırmaya başladı. Hücumda Sasha Vezenkov ve Janıs Tımma’nın üst üste bulduğu üç sayılık isabetlerle skorda öne geçti ve skoru 26-24’e getirmeyi başardı. Çeyrek sonlarına geldiğimizde ev sahibi ekip Olympiakos’ta skora Vassilis Spanoulis’ın de katkı vermesiyle skor farkı açılmaya başladı. Bu çeyrekte ki oynadığı oyunu çeyrek sonuna da yansıtmayı başaran Olympiakos, soyunma odasına 45-37’lik skor üstünlüğü ile gitti.

Üçüncü çeyreğe ev sahibi ekip Olympiakos, Georgios Prıntezis’in ve Nıgel Goss-Wıllıams’ın üst üste bulduğu basketler ile başladı. İkinci çeyrekteki oynadığı oyunu bu çeyreğe de yansıtmayı başaran ev sahibi ekip Olympiakos, konuk ekip Maccabi FOX Tel Aviv karşısında ev sahibi üstünlüğünü kurmaya başladı. İlerleyen dakikalarda konuk ekip Maccabi FOX Tel Aviv, Deandre Kane ve John Dıbartolomeo ile basketler bulmaya başlasa da takım olarak savunma da Olympiakos’a karşı direnç gösteremediler ve bu çeyreği de 68-57’lik skorla mağlup kapadılar.

Maçın son çeyreğine geldiğimiz de ise ev sahibi ekip Olympiakos, üçüncü çeyrekte olduğu gibi bu çeyrekte de açılışı Zach Leday ile yaptı ve skoru 70-57’ye getirdi. İlerleyen dakikalarda ilerleyen dakikalarda Deandre Kane ile sayılar bulmaya başlayan konuk ekip Maccabi FOX Tel Aviv, farkı kapatmaya başladı ve skor 75-63’e getirdi. Ancak bu andan itibaren ev sahibi ekip Olympiakos, hücumda Nıgel Goss-Wıllıams ve Axel Toupane’nin sayılarıyla skor üstünlüğünü korumayı başardı ve karşılaşmadan 88-80’lık skorla galip ayrılmayı başardı.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here