Barkley Bitti, Green Başladı! LBJ Prim Malzemesi Değildir!

1244
NBA
Barkley Bitti, Green Başladı! LBJ Prim Malzemesi Değildir!

Golden State Warriors savunmasının bel kemiği Draymond Green, kısa süre içerisinde fazlaca tartışılacak bir açıklamaya imza atmış. Dray’in ifadelerinin arasında en çok göze batan şu oldu;

USA Team Fans
USA Team Fans

“Bence LeBron son dört yılda kendini buldu ve gerçek anlamda LeBron James gibi oynamaya başladı.”

Ben kendisiyle aynı fikirde değilim. Yeni yazımda bu konuyu değerlendirmek ve siz değerli SonPeriyot.com okuyucularıyla düşüncelerimi paylaşmak istedim.

LeBron James, 2003 yılından itibaren –ki o zamanlar Green daha 13 yaşında hatırlatayım- neyi var neyi yok NBA’in en iyi oyuncusu olmak için savaş veriyor. 2007’de Spurs’e karşı süpürüldüğü ilk final serisinin sonunda Tim Duncan tarafından “Bu sezonu bize bıraktığın için çok teşekkür ederim, bu lig kısa bir süre sonra senin ligin olacak” şeklinde bir övgü ifadesi alan adamın, bu oyunu son 4 yılda gerçek anlamda oynadığını söylemek akıllara durgunluk verecek türden bir hareket. Kendisini herkes gibi ilk günden bugüne takip eden Draymond bunu söylerken LeBron’un her alanda sergilediği mütevazi kişiliği sebebiyle “ben buradayım” diyemediğini ve bunu son 4 yılda söylemeye başladığını vurgulamak istiyor aslında.

Üzülerek söylemeliyim ki; maalesef bu görüşe de katılamıyorum. Çünkü, 2008-2009 sezonu sonrası artık Cavs için yapabileceği pek bir şey kalmayan LeBron farklı bir heyecan arayışına gitti. O heyecanın arayışı da “yüksek para alayım, popülaritem tavan yapsın” değil yanlış anlamayın. “Öyle bir takımın ve organizasyonun içinde olayım ki kalacağım süre zarfında şampiyonluğun en büyük adayı ben ve takımım olsun” deme çabasıydı. Bunun için en doğru takımın Miami Heat olduğunu ESPN’in yaptığı canlı yayınla tüm dünyaya duyuran LeBron, herkesi kendisiyle birlikte yeni bir heyecanın içine sürükledi ve takım arkadaşlarıyla beraber bizlere harika bir 4 yıl yaşattı. Kaybettiği finallerde takımının ayakta kalamayışına kendisi de düşerek cevap vermedi, evet bazen topu çok arkalardan izledi ama asla oyunun tamamına yayılmadı bu durum. “Aman ya banane, ben kafaya koydum gideceğim siz ne yaparsanız yapın” tarzında bir tavır takınmadı. 30+ sayı, 8-10 ribaund, 8-10 asist, blok, top çalma kısacası sahada ne yapması gerekiyorsa aynen yapmaya devam etti.

Bu yaşanılan 4 yıllık heyecanın içerisine 2012 yılında GSW’ın 35. sıradan draft etmesiyle birlikte katılan Draymond Green, ne yazık ki bu talihsiz açıklamayla LeBron’un her dönemde oynadığı takım arkadaşlarına da saygısızlık etmiş oldu. Özellikle son 4 yılda oynadığı takım arkadaşlarına ise daha fazla. Sonuçta 2016’da kazanılan şampiyonlukta LeBron başta olmak üzere Kyrie’nin, Love’ın, Dellavedova’nın, Mozgov’un, Thompson’ın, JR Smith’in kısacası herkesin büyük katkısı var. LeBron kimseye “ben buradayım, çekilin” demedi. Aksine onlara skor yaratmak için elinden geleni yaptı ve şampiyonluğu getiren şutu kendisi kullanmadı, çok güvendiği küçük kardeşi Kyrie Irving kullandı.

Böyle bir açıklamaya değil bir GSW oyuncusu hiç kimsenin başvurmasının gereği yoktu ama söz konusu kişi Draymond Green, yani ondan her şeyi beklemek gerekiyor. Snapchat’te saçma sapan işler yapan bir adamın bunu çıkıp söylemesine şaşırmadım doğrusu. Bu adamlara acilen bir medya danışmanı lazım. Yapacakları açıklamalar öncesi bir kontrol, katılacakları canlı yayınlar öncesi kendilerini her konuda uyaracak aklı başında bir insan lazım.

Umarım en kısa sürede edinirler ve kendilerini gülünç duruma düşüren bu tarz açıklamalardan uzak kalmış olurlar…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here