Banvit Fenerbahçe’yi İyi Savunma Yaparak Küçük Skorda Durdurdu

320
BSL
Banvit Fenerbahçe'yi İyi Savunma Yaparak Küçük Skorda Durdurdu

BANVİT BU SENE  BU LİGİN KABADAYISI

BANDIRMA’DA BANVİT 63-61 FENERBAHÇE DOĞUŞ

Sevmeden yaşamak çok zor! Bir insanı sevmek demek, onun gerçeklerini anlayabilmektir. Hele uzun yıllara yaslanmış sevgiyi taşımak çok kolay değil! Hep el ustünde tutulmak, hep sevginin bedelinin bir gün karşılığını istemekten geçiyor, anlamına gelir. “ Renklerinde bütünleşen, çimende, parkede, filede yuvarlanan topun peşinde sevgi ile atan kalpler. Spor takımların asırlara uzanan nesillerden nesile, itina ile devir olan sevginin katıksızlığı. Yönetim kurulları, takımları yönetenler ve o takımda yer alanlar.

Türkiye’de bu güne kadar hiç bir teknik adama gösterilmeyen sevgi Obrodovic’e sunuldu. “Katıksız ve ne olursa olsun” zihniyeti ile. Çünkü bu ülkeye gelen en kariyerli Coach olarak gösterilen sevgiye layık olmaya çalışıyor. Bu arada zaman zaman kantarın topuzunu kaçırıyor. Takımın kaptanı Melih’e attığı tokat ekranlara yansıdığında: “Ne Obrodovic’e, ne Fenerbahçe kulübüne ne de insanlık adına hoş olmadı!” Mutlaka bu yaptığının karşılığında, önce federasyon, sonra Fenerbahçe kulübü gereken uyarıyı yapmalıdır! Bu sezonun en kötü maçını oynayan Fenerbahçe’de sahanın en kötü oyuncusu tüm takımdı. Elle tutulacak hiç bir oyuncu yoktu!”    Biraz Vesely ve Datome! Melih 18.19 dakikada 0 sayı. Sloukas 11 dakika, 2 sayı. Guduric 13 dakika 0 sayı, Sinan 9.33 2 sayı. (Sinan’a basketbolu unutturmaya çalışıyorlar! Bu konuda oldukça başarılılar.) Bu yetmezmiş gibi son saniyede Taylor’un topu kullanacağı belli ama herkes pas geçiyor! Bir adamı savunamıyorlar!  Geçen haftanın yaş günü çocuğu Melli BARCA maçında, öyle yorulmuş ki! 23.16 dakika 8 sayı. Ve maça damgasını vuran Obrodovic’in tokatı! Bence Başkan Aziz Yıldırım “Obrodovic, ben yenilgileri sevmem çok sinirlenirim, olay çıkarırım. Ancak senin tokadın hem de takım kaptanı Melih’e . Çok kötü oldu. Yenilgiden daha çok üzüldüm.” Demesi gerekli. (pardon Aziz Yıldırım tokat konusunda eğitimlidir) Çok merak ediyorum. Sağ duyulu Fenerbahçe Doğuş sevenleri “sevgilerini kör gözlere mi mahkum etti! Kol kırılır yen içinde kalır mı, diyecekler?”

BANVİT, haddini bilen, şımarmayan, yenilgilerde suçlu aramayan, galibiyetlerde, etrafa caka satmayan Bandırma ve bu bölgenin gülü. Fenerbahçe gibi Avrupa Şampiyonluğuna ulaşmış bu sene de en önemli şampiyonluk adayı. Daha iki gün önce Barcelona’yı yenen Fenerbahçeyi minicik skorlarda tutmaya başaran ve yenen BANVİT’i kutluyorum. Böyle önemli skorlar artık sürpriz olmamalı! Claloiaroi, 17 sayı 3 ribaund 1 asist ile takımının galibiyetinde büyük rol oynadı. Kulig 16 sayı ile büyük katkı sağladı. Bu filmin esas oğlanı : Taylor’du maçın sonuna damga vurdu. Attığı 10 sayının özelliği hele son basket! Maçın son 3 saniyesinde Taylor’un olağan üstü gayreti ile oldu. Vidmar 8 sayı, Rautins, Thomas, Tolga, Rıdvan her kim oyuna girdi ise, savunmaya destek verdi. İlk çeyrek 14/15, ikinci çeyrek 31/34 üçüncü çeyrek 45/49 ve maç sezonun en düşük skorlarından biri olan 63-61 biterken son saniyenin kahramanı Taylor omuzlarda maçı terk etti. Melli’nin yaş günü haftası zehir olmuş! Kaptan Melih ise yediği tokadın şoku ile İstanbul’a dönüyorlardı!

Aslında bunca hengameye rağmen değişen bir şey yok! “ Sevinmek için seviyoruz. Sevmeyi hep aklımızın baş köşesinde tutuyoruz. Yanlışlarını görmezden gelip zaman zaman affettiğimiz “BAĞIMLI SEVGİ” nin esiriyiz.

İsmet Badem  

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

1 YORUM

  1. Obradovic in Kaptan Melih Mahmutoğlu na attığı tokat maçın önüne geçti bu hareket Obradovic kariyerindeki bir coach a yakışmadı Fb yönetimi Obradovic i uyarmalidir maça gelince Banvit mükemmel savunma yaptı hak ettikleri bur galibiyet aldilar fenerbahçenin yorgun oluşu Banvit e maçı getirdi diyebiliriz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here