Anthony Davis ”MVP” Olur Mu?

286
Anthony Davis MVP
Anthony Davis MVP

Geçen yılda çok iyi performans gösteren New Orleans Pelicans’ın genç yıldızı Anthony Davis, bu sezon başında sergilediği başarılı performansla tüm dikkatleri üzerine çekti. Pelicans’ın oynadığı 13 maçta da forma giyen oyuncu gerek bireysel istatistiklerinde gerekse takıma verdiği katkısı ile şimdiden MVP adayları arasında gösteriliyor. New Orleans, Batı konferansının çok zorlu takımları arasından sıyrılıp NBA playoff’a kalabilecek bilenmez ama Anthony Davis’in mücadelesinin

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

son maça kadar sürdüreceği kesin. Davis 2012’de 1. sıradan draft edilmişti ve henüz 21 yaşında ve NBA’de 3. senesi olmasına rağmen çok farklı yetenekleri ile ön plana çıkmayı başardı.

Anthony Davis, verimlilik puanında 1., blok sıralamasında 1., sayı krallığında 2., top çalmada 4., ribauntta 8. ve en çok süre alan oyuncular sıralamasında ise 36,7 dakikayla 7. sırada buluyor.

Verimlilik Sıralamasında 1. Sırada

Maç içindeki tüm istatistikler incelenerek hesaplanan verimlilik puanında NBA’deki tüm oyuncuları geride bırakarak 1. sırada bulunan oyuncu 33,6 verimlilik puanıyla en yakın takipçisi Sacramento Kings’ten DeMarcus Cousins’a (27,9) fark attı. Bu alanda 27,6 puanla Golden State Warriors’tan Stephen Curry ise 3. sırada bulunuyor.

Blok Krallığında da 1. Sırada

Geçen sene olduğu gibi bu sene de blok krallığında birinciliği kimseye kaptırmayan Davis, bu sene maç başına 3,4 blok ortalaması ile oynuyor. Ligde en fazla blok yapan 2. oyuncu 2,9 ortalama ile Indiana Pacerslı Roy Hibbert, 3. ise 2,3 ortalama ile Houston Rocketslı Dwight Howard.

Sayı Krallığında Kobe Bryant’ın Arkasında 2. Sırada

Genç yıldız maç başına 25,4 sayı ortalamasıyla sayı krallığında Los Angeles Lakers’ın yıldızı Kobe Bryant’ın arkasında 2. sırada bulunuyor. Houston Rockets’lı James Harden 25,3 ortalamayla üçüncü, Cleveland Cavaliers’tan LeBron James 25,3 sayı ortalaması ile 4. ve Golden State Warriors’tan Stephen Curry ise 24,2 sayı ortalaması ile bu alanda 5. sırada bulunuyor.

En Çok Top Çalan 4. Oyuncu

Anthony Davis, çok da top çalıyor. Maç başına 2,1 ortalama ile bu alan 4. sırada bulunuyor. Washington Wizards’lı John Wall 2,3 ortalama ile 1. sırada yer aldığı listede Minnesota Timberwolves’tan Corey Brewer 2,1 ortalama ile 2. ve Atlanta Hawks’tan Paul Millsap 2,1 ortalama ile 3. sırada bulunuyor.

Ribaunt Krallığında 8. Sırada

Genç yıldız maç başına 11,2 ribaunt ortalamasıyla listede 8. sırada yer alıyor. Ribaunttaki ilk 3 sıra ise şu şekilde:

1. Sacramento Kings’ten DeMarcus Cousins : 12,6
2. Orlando Magic’ten Nikola Vucevic : 12,2
3. Detroit Pistons’tan Andre Drummond : 11,8

Anthony Davis
Anthony Davis

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here