Antetokounmpo Kardeşlerin Amacı, Babalarının Mirasını Devam Ettirmek

1351
Antetokounmpo Kardeşlerin Amacı, Babalarının Mirasını Devam Ettirmek

Antetokounmpo ailesinin kökeni Nijerya’ya dayanıyor. Baba Charles, eski futbolcu ve anne Veronica, eski yüksek atlamacı idi. 1991 yılında daha iyi bir hayat için Yunanistan’a taşınmaya karar vermişler ve kaçak yollarla Yunanistan’a gittiler. Kaçak oldukları için iş bulmakta zorlanmışlar ve baba Charles, bir tamircide çalışmaya başladı. Antetokounmpo kardeşleri de saat ve el çantası gibi şeyler sattı. Giannis, 2013 yılında 19 yaşındayken draft’lara katılmak için Yunanistan vatandaşlığı aldı. Baba Charles, 2017 yılında kalp krizi nedeniyle 53 yaşındayken hayata gözlerini yumdu.

Giannis, kardeşlerinin en küçüğü olan Alex’in ondan daha da iyi olacağını düşünüyor. Alex, 7 Aralık’ta Lise liginde Dominican lisesi forması ile 15 sayı, 12 ribaund ve 4 asistle oynadı.

Alex, Giannis’in 25. yaş gününde (6 Aralık) 27 sayı, 11 rebound ve 4 asistle oynadı. Genelde fazla ilgi çekmemek için Alex’in maçlarından erken çıkan Giannis, Alex’in bu performansından sonra tepkilere bakmak için ilk defa erken çıkmadı. Sonrasında Alex, koçuna bir mesaj gönderdi.

“Bundan sonra bambaşka bir Alex göreceksin.”

Giannis’e göre Alex, o gün savunmada pek iyi değildi. Ve asla Alex’in gevşemesine, havaya girmesine izin vermeyecekti. Çünkü daha gidecek çok uzun bir yolu vardı.

“Sana bir şey söyleyeceğim; Alex olmak zor”, dedi Giannis. “Draft edilen 3 erkek kardeşe sahip olmak zor. O da draft olmak istiyor ama her gün daha iyi olmak zorunda . Zor günleri olacak, düştüğü günler olacak, özgüvenini kaybettiği günler olacak. İşte o anlarda devreye girip ‘Hey, iyi olacaksın. Kafanı kaldır ve çok çalışmaya devam et’ dememiz gerekiyor.’’

Alex, onun her anını takip eden Giannis’ten kaçamıyor. Çünkü Alex, Giannis, anneleri Veronica, Giannis’in kız arkadaşı Mariah Riddlesprigger ve Giannis’in yeni doğan çocuğu Liam Charles ile beraber yaşıyor. Bebeklerinin 2. Adı olan Charles ismini baba Antetokounmpo’dan alıyor. Antetokounmpo kardeşler, iş ahlaklarını babalarından aldıklarını söyüyor:

“Her zaman inatçı biri oldum ama önemsemememi, kafaya takmamamı bana babam öğretti. Kazansak da kaybetsek de, iyi de oynasam kötü de oynasam bunu kafama takmam”, dedi Giannis.

Antetokounmpo kardeşler için başarının ölçüsü kazanmak veya kaybetmek değil. Babalarının mirasını devam ettirmek en büyük hedefleri. Emekli futbolcu olan en büyük ağabeylerinden, lisede basketbolcu olan Alex’e kadar Antetokounmpo kardeşleri için en önemlisi birbirlerini desteklemeleri.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz