Andrew Wiggins’in Geleceği

437
Andrew Wiggins
Andrew Wiggins’in Geleceği

Wiggins bildiğimiz gibi geçtiğimiz yıllarda Timberwolves takımının olmazsa olmazlarındandı ve Karl-Anthony Towns ile takımın skor yükünü çekiyor aynı zamanda da takımına savunmada büyük yardımları dokunuyordu.

Bir önceki yaz döneminde Timberwolves’un Jimmy Butler’ı takıma katmasıyla 2016-2017 sezonunda takımda en çok top kullanan Wiggins, Towns’un da gelişimi ile aniden takımdaki 3. skor opsiyonuna düştü. Bir önceki sezon 19 top kullanan Wiggins bu sezon maç başına yaklaşık 16 top kullandı. Hem kullanma sayısının hem de yüzdesinin düşmesine bağlı olarak da sayı ortalaması 23.6’dan 17.7’lere kadar geriledi.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Jimmy Butler’ın son 7 maçı sakatlığıyla kaçırmasından dolayı Wiggins –ve tabii ki KAT- maçlarda eskisi kadar top kullanma fırsatı yakaladı ve aslında takım Jimmy Butler oynamadığı ve ilk beşe onun yerine Bjelica konulduğunda sayısal olarak daha efektif oynadığı görüldü.

Wiggins yaptığı açıklamalarda 3. skor opsiyonu olmaktan mutlu olmadığını dile getirmişti. Jimmy Butler’sız takımın da daha efektif olduğu görüldü. Tom Thibodeau eski öğrencisini gözden çıkartıp Wiggins’i ana role koyar mı, yoksa Wiggins, Butler’ın arkasındaki rolüne devam eder mi, gelecek gösterecek.

Sonuç olarak Wiggins imzaladığı büyük kontratla ve bu takımın ilk yıldızı olarak bir artısı var yönetimin gözünde fakat ilk opsiyon olabilmesi için sayı haricindeki istatistiklerini de yükseltmesi gerekiyor. Ribaund, asist, şut yüzdesi konularında özellikle çalışmalı gibi görünüyor. Umarız ki her şey bu genç yıldız için yolunda gider ve belki de yeni bir Kobe Bryant görürüz.

Yunus Emre Karabıyık

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here