Analiz | Brooklyn Nets’te Durumlar Nasıl ?

919
NBA
Analiz Brooklyn Nets'te Durumlar Nasıl

2012 senesinde takımın yeni sahipleri Franchise’ı Brooklyn’e taşıma kararı almıştı. Knicks gibi bir kültüre karşı argüman olmak için de iyi bir kadro kurmalılardı. Billy King takımın o zaman istediğini yaptı ve iyi bir kadro kurdu, tabi geleceği olmayan iyi bir kadro. Ellerinde draft hakları yok ve yapabilecekleri tek şey sahaya çıkıp kazanmaya çalışmak, işte bu yüzden bu takım bu sezon ligin en keyifli takımlarından.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Senenin başında 2015 Draftı’nın 2.sıra seçimi olan D’Angelo Russell’ı takasla kadroya katmayı başardılar. Spencer Dinwiddie, Caris LeVert, Rondae Hollis Jefferson, Isaiah Whitehead gibi harika katkı veren isimleri var. Bu sene 22.sırada seçtikleri Jarrett Allen yapabilecekleri en iyi tercihlerdendi. İyi bir GM’ler, iyi bir koçları ve doğru bir sistemleri var, Brooklyn Nets’in sezonunu değerlendirelim.

Sezonu Indiana deplasmanında açtılar, maçın sonlarına doğru Jeremy Lin’in sakatlanması onlar için en kötü senaryoydu. Russell 30 sayı atarak kalitesini gösterdi. Sezonun 5.maçında Cleveland Cavaliers’ı yendikleri maçtan sonra LeBron James ”bu seneki draft hakkımız çok iyi bir sırada olamayabilir.” diyerek Nets’in hakkını teslim etti. İyi bir kadroları yok ama doğru basketbol oynuyorlar, akıcılar ve üçlük deniyorlar. Zevk alarak izlediğim takımlardan. Nets için herşey peri masalı gibi gidiyor değil, D’Angelo Russell bu sezon diz sakatlığından dolayı 31 maç kaçırdı. Onun yerini tutmada görevlendirilen Spencer Dinwiddie harika bir iş çıkartarak bir anda ilk 5 kalibresinde bir oyuncu olduğunu gösterdi. Sezonun başında fazla süre alamayan Jarrett Allen ara sıra çok muhteşem şeyler çıkartıyor. 6 blok vurduğu maçlar savunmasını belli ediyor, özellikle Dinwiddie gibi besleyici bir oyun kurucu ile birlikte oynadığı zaman verimi çok  daha fazla artıyor Allen’ın. Jahlil Okafor gibi yine potansiyeli olan bir genci yanında Nik Stauskas’ı alarak kadroya katmaları muazzam bir hareketti.

Sezon içinde hiçbir zaman çok çok kötü bir dönem geçirmediler, her zaman kazanmayı başardılar. Ta ki All-Star arasından öncesine kadar. 24 Ocak’tan beri oynadıkları 12 maçta sadece 1 kere kazandılar. Şu anda 19-40’lık bir derece ile doğu konferansında 13.sıradalar.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here