Anadolu Efes’in Bileği Bükülmüyor

314
THY EuroLeague
Anadolu Efes'in Bileği Bükülmüyor

Turkish Airlines EuroLeague 10. hafta maçında Anadolu Efes Sinan Erdem Spor Salonu’nda İspanyol ekibi Baskonia’yı konuk etti. Maçın büyük bölümünde oyunun kontrolünü elinde tutan Anadolu Efes yüksek hücum gücüyle maçı 96-85 kazandı ve 10. maçında 8. galibiyetini aldı. İspanyol temsilcisi Baskonia ise 10 maç sonunda 3 galibiyette kaldı. Anadolu Efes bir sonraki maçında evinde Real Madrid’i konuk edecek.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Yüksek tempoda başlayan maçın ilk dakikalarında Anadolu Efes hücum ribauntlarında zorlansa da Beaubois ve Dunston’ın iyi oyunuyla ilk 3 dakika 8-6 ile geçildi. Baskonia savunmasındaki zaafları bu dakikalarda çok iyi değerlendiren temsilcimiz farkı 8’e çıkardı(14-6). Çeyreğin son dakikalarında da oyunun hakimi Anadolu Efes’ti. Baskonia’nın hücumda boş atışları değerlendiremediği dakikalarda Anadolu Efes’te Moerman sorumluluğu alan isim oldu ve Anadolu Efes ilk çeyreği 25-17 önde bitirdi.

İkinci çeyrek yine yüksek tempoda başladı. Baskonia’da Huertas ve Shengelia’nın devreye girmesiyle ilk 3 dakikada fark 4’e indi(29-25). Kısa sürede oyunu tekrar lehine çeviren Anadolu Efes, kaptan Doğuş’un hem savunma hem hücumdaki katkısıyla birlikte skoru 36-28’e getirdi. Anadolu Efes’in ritmini kaybettiği çeyrek ortasında Poirier ile etkili olan İspanyol temsilcisi Hilliard’dan da katkı alınca yakaladı seri ile öne geçti(36-37). Son dakikalarda Anadolu Efes tekrardan üstünlüğü ele geçirdi ve devreyi 44-42 üstünlükle kapattı.

İki takımın da tam saha baskı yaparak başladığı üçüncü çeyreğin açılışını Beaubois yaptı. İki takımın da neredeyse kaçırmadan attığı ilk 3 dakika sonunda Anadolu Efes Simon ile çok iyi bir ivme yakaladı ve farkı 7’ye çıkardı(57-50). Çeyreğin orta bölümünde kontrol yeniden Baskonia’ya geçti. Granger önderliğinde iyi bir seri yakalayan İspanyol takımı Voigtmann’ın da devreye girmesiyle birlikte öne geçti(59-60). Son bölümde ise Anadolu Efes rüzgarı vardı. Özellikle Doğuş Balbay’ın etkili oyunu ve Baskonia’nın yaptığı top kayıplarıyla rakibine adeta göz açtırmayan temsilcimiz final periyoduna 8 sayılık farkla 75-67 önde girdi.

Son periyot karşılıklı penetrelerden gelen sayılarla başladı. Oyun kurucularının etkili oyununun yanı sıra kenardan gelip çok iyi iş yapan Motum’la birlikte Anadolu Efes çeyreğin ilk 3 dakikasını 82-73 üstün geçti. İki takımın da savunmasının sertleştiği çeyrek ortasında maçın kontrolünü elinde tutan Efes, Baskonia’nın farkı azaltmasına izin vermedi. Özellikle Baskonia’nın skoru dengelemek adına yaptığı hataları çok iyi değerlendiren Efes maçın bitimine 3 dakika kala skoru çift hanelere kadar taşıdı(88-78). Son dakikalarda da rakibinin geri dönüşüne izin vermeyen Anadolu Efes maçtan 96-85 galip ayrıldı.

Anadolu Efes’te Beaubois 14 sayı 6 asist ile maçın adamı oldu. Micic 16 sayı 6 asist, Motum 16 sayı, Doğuş 11 sayı 3 asist, Moerman 10 sayı 3 ribaund, Dunston 10 sayı 3 ribaund ile takımları adına öne çıkan isimler oldular. Baskonia’ da ise Matt Janning 20 sayı ile maçın en skorer ismi olsa da mağlubiyeti engelleyemedi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here