Anadolu Efes Uygun Adım Gidiyor

208
Anadolu Efes Uygun Adım Gidiyor
Anadolu Efes Uygun Adım Gidiyor

ANADOLU EFES KİMLİK SAVAŞINDA ÇOK BAŞARILI

Bilgisayar önümde gerekli hazırlıkları yapıyorum. Euroleague sitesi açık tüm oynanan maçların istatistikleri dökümü ile hazır. Oynanan maçlara göz atıyorum. Skorlar, maçlarda görev alan oyuncuların performansları maçların MVP’leri derken Anadolu Efes evinde Kızılyıldız’ı ağırlayacağı maça dönüyoruz. Ergin Ataman, “darmadağın olmuş, her maça yenilmek umurunda olmayan, sadece az sayı yemek için çıkan, umursamaz oyuncuların varlığı ile çok sıradan takım haline gelen ve basketbolseverleri çok üzen Efes’i derleyip toparlamaya çalışıyor!”

ANADOLU EFES 104-95 KIZIL YILDIZ

Daha ilk dakikadan itabaren Ergin hocanın elinin değdiği Efes’te belli bir değişim var. Var da, savunma hala beklenen sertliği parkeye yansıtamıyor! Sayı atmak için bin dereden su getirirken, anında yediğimiz sıradan basketler insanı deli ediyor! Gözler yeni gelen oyun kurucu Toney Douglas’ta. Çok iyi alt yapı eğitimi aldığı belli ayağının tozu ile özellikle hücumda arkadaşlarına oldukça uyum göstermiş durumda, oyunda kaldığı sürede başarılı. Önümüzdeki maçlara olumlu sinyaller verdi. İlk çeyrek 22-21 önde geçtik. Devre ise 50-46 geçildi, bir ara fark 13 sayı lehimize olmasına rağmen hala ne Ergin Ataaman’ın ne de bizim istediğimiz sertliği sahada göremiyoruz. Bunda en büyük neden Stimac (oyuna girdiği zaman boyalı alanı bir türlü domine edemiyor! Ayrıca iki pota arasında daha ilk gidiş gelişte net bir şekilde görüyoruz ki, dili bir karış dışarı çıkıyor! Yorgunluktan bayılmak üzere!). Euroleague ona çok ağır geliyor!

İlk yarıya basketbolun büyük ekolü olan Kızılyıldız’a 50 sayı atmak çok önemli, kolay iş değil. Rast gele değil, çalışma sonunda setlerden atılan sayılar. Buraya kadar tamam! Ya 46 sayıyı potamızda görmek! Bu rakamları gören Ergin Ataman’ın içinde ne fırtınalar estiğini iyi biliyorum! Üçüncü çeyrek 77-71 lehimize bitti. Dananın kuyruğu son çeyrekte kopacak.

2.13 son dakikalara 97-88 önde giriyoruz. 1.18 ise 98-90 lehimize. Maç boyunca Douglas’ın gelmesi ile rahatlayan McCollum 20 sayı atarak büyük katkı sağladı. Ancak geldiği günden beri tabiri caiz ise “attığı taş ürküttüğü kurbağaya değmedi” dediğimiz Dragic 4/4 ikilik, 3/3 üçlük, 7/7 faul, 4 asist, 3 ribuand ve attığı 24 sayı ile MVP oldu. Herkesin merak ettiği Douglas 24.29 dakika oyunda kaldı 12 sayı, 3 ribaund, 4 asist ile önemli ve olumlu mesajlar verdi. Brown 10, Motum 12, Dunston 13, Simon 11 sayı atarak gelecek günlere sayı atma konusunda olumlu mesajlar verirken, 104 sayı gerçekten çok hoş. Bir ara NBA maçı gibi gelen attı giden attı. Kızıl Yıldıız’da, Davidovac 10, Rochestıe 14, Lessort 11, Javanovic 13, eski dostumuz Bjelica ise 15 sayı attılar.

Ergin Ataman; alınan galibiyetten dolayı mutlu olmaması mümkün değil, ancak bu savunma konusunda, önümüzdeki günlerde idmanlarda oyuncuların “vay haline!”

İsmet Badem

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here