Anadolu Efes Transfer Dosyası 2014-2015

414
Anadolu Efes Transferleri 2014-2015
Anadolu Efes Transferleri 2014-2015

Türk basketbolu tarihinin en başarılı takımı Anadolu Efes, eski adıyla Efes Pilsen’in son yıllarda hayal kırıklığından öteye geçememesi kadroda köklü ve radikal değişiklikler olacağının sinyallerini veriyordu. Bu kez müthiş hamleler yapıldı, kadroya kaliteli isimler eklendi ve genç jenerasyonda şampiyonluklar kazanan oyuncularla birlikte mutlak başarı hedefiyle yola çıkıldı. Sanırım bu sezon kimse Anadolu Efes’in transferlerini eleştiremez. Bolca heyecan uyandıran bu transferleri sizler için inceledim:

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Dusan Ivkovic: Şüphesiz Avrupa basketbolunun gördüğü en büyük koçlardan biri. Disiplini, taktik anlayışı, oyuna müdaheleri, tecrübesi, kurtluğu… Tabiri caizse bir koçta aranan tüm özelliklere sahip. Sırp çalıştırıcının Sırbistan, Rusya ve Yunanistan şampiyonlukları yanında 2 Eurolegue kupası da mevcut. Obradovic’in de kendisini geliştirmesinde en büyük katkılardan birinin Ivkovic’e ait olduğunu da hatırlatalım.

Stratos Perperoglou: Son 7 yıldır aralıksız Panathinaikos ve Olympiakos formasını giyiyor olması ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunun kanıtı. Buna rağmen hala 29 yaşında ve de tecrübesiyle, takım oyunuyla ve uyumuyla verecek çok şeyi var. Tek dezavantajı Yunanistan dışında ilk kez basketbol oynayacak olması. Kariyerinde 5 Yunan Ligi ve 3 Euroleague şampiyonluğu var, daha ne olsun.

Stephane Lasme: 2.03’lük Lasme kulağa bir pivot için kısa gelse de mücadelesi, direnci, caydırıcılığı onun birçok açığını kapatıyor. Kariyeri boyunca sürekli üzerine bir şeyler koyup kendini geliştirdi. Hücumda çok fazla şey beklenmemesi gerekir ama muazzam bir savunmacı. Euroleague’de her takımda oyayabilecek kalitede, Efes için çok başarılı bir hamle.

Dontaye Draper: Oyun kurucu mevkisinde açıkları olan Efes’i bir adım ileriye taşıyabilecek bir oyuncu. Real Madrid kadrosunda istediği dakikaları alamasa da istikrar konusunda sıkıntı yaşasa da yetenekleri üst seviyede.Kariyerinin en olgun en verimli yıllarına girdiği şu dönemde gereken katkıyı sağlayacaktır.

Dario Saric: Saric henüz 1994 doğumlu ve Avrupa basketbolunun en umut veren gençlerinden. 4-5 ve numaralı bölgelerde rahatlıkla oynayabiliyor, temeli iyi, gelişime açık. Adriyatik Ligini takip edenler dışında pek bilinmese de 2014 NBA draftı gibi tarihin en yüksek potansiyelli draftlarının birinde bir Avrupalı olarak 14. sırada seçilmesi onun ne kadar büyük bir oyuncu olabileceğini gösteriyor.

Nenad Krstic: Krstic’in kim olduğunu, neler yapabileceğini, başarılarını, yeteneğini anlatmaya sanırım gerek yok. Herkesin bildiği, NBA’de de Avrupa’da da milli takımda da kendini ispatlamış biri. CSKA’nın uğursuzluğu onun kariyerinde düşüşe geçtiği söylentilerini beraberinde getirse de Ivkovic yönetiminde takıma her alanda liderlik yapabilecek muhteşem bir oyuncu.

Birkan Batuk’un sezonu kapatmasının ardından Cenk Akyol’un da Anadolu Efes’e transfer olacağı konuşuluyor. Bu kez yeni sezonda çok büyük hedeflerin peşinde koşulacağı bambaşka bir Anadolu Efes izleyeceğimiz kesin. Cedi Osman, Okben Ulubay, Deniz Kılıçlı ve Emircan Koşut gibi gençlerin de katkısıyla uzun vadede başarı da hayal değil. Kazanan yeter ki Türk basketbolu olsun…

Rıdvan Yağımlı

Anadolu Efes Transferleri 2014-2015
Anadolu Efes Transferleri 2014-2015

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here