Anadolu Efes Son Periyotta Farkı Açtı

264
Anadolu Efes Son Periyotta Farkı Açtı
Anadolu Efes Son Periyotta Farkı Açtı

Basketbol Süper Ligi 8. hafta karşılaşmasında Anadolu Efes, evinde MURATBEY UŞAK’ı 97-84 mağlup etti.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye Muratbey Uşak maça J. CARMICHAEL ile hızlı başladı. İlk çeyreğin bitimine 2:18 kala pota altında ribaund mücadelesinde Anadolu Efes oyuncusu Doğuş Balbay sırtüstü yere düşerek sakatlık yaşadı ve oyunu terk etti.
14-9 geriye düşen Anadolu Efes mola sonrası E. MC COLLUM’un üçlükleriyle farkı kapatmaya çalıştı ama ilk periyodu 26-20 geride tamamlandı.

İkinci periyotta vites artıran İstanbul ekibi Anadolu Efes periyot ortasında boyalı alan dışını savunmakta zorluk yaşasa da ilk yarıyı 46-46 berabere bitirmeyi başardı. Anadolu Efes’te ilk çeyrekte E. MC COLLUM güzel bir performans sergileyerek 19 dakika da 22 sayı ile oynadı. İkinci çeyreğin bitimine 5:56 kala Muratbey Uşak pota altından sayısı geçerli olmayınca Muratbey Uşak Bench’i hakeme yaptığı itiraz teknik faul aldı. 0:56 kala başka bir pozisyona Muratbey Uşak’ın koçu Ozan Bulkaz bu sefer hakeme sert bir şekilde itiraz yaparak teknik faul aldı.

Üçüncü çeyreğe iki takımda karşılıklı sayılar bularak başladı. Anadolu Efes ikinci yarıdan sonra boyalı alanda savunmayı artırdı. Muratbey Uşak ise boyalı alan dışındaki atışlarla maçtan kopmadı ve üçüncü çeyreği 65-64 bir sayı geride tamamladı.

Son periyotta hücumu üst seviyeye çıkartan Anadolu Efes 7-0 hızlı bir başlangıç yaptı. Anadolu Efes’te E. MC COLLUM üst üste bulduğu üçlükler sayesinde takımı farkı 16 sayıya çıkardı. V. STIMAC son periyotta başarılı pota altı savunması, Muratbey Uşak’ı dış alanda üç sayı ile farkı kapatmaya zorladı. Son çeyrekte oyundan kopan Muratbey Uşak maçı 97-84 kaybetti.

Mücadelenin en skorer ismi Anadolu Efes’te E. MC COLLUM 41 sayı 3 ribaund 2 asist ile olurken, MURATBEY UŞAK’ta ŞAFAK EDGE 16 sayı kaydetti.

Bu sonuçla birlikte Anadolu Efes, Basketbol Süper Ligi’ndeki 6’ıncı galibiyetine uzanırken, MURATBEY UŞAK ise 7’inci mağlubiyetini aldı.

Mertcan Atik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here