Anadolu Efes Liderliğini Sürdürüyor!

126

Turkish Airlines Euroleague 22. hafta karşılaşmasında temsilcimiz Anadolu Efes deplasmanda Kızılyıldız’ı, bir ara farkı 24’e çıkartmasına rağmen ev sahibi ekibin ikinci yarıdaki etkili oyunuyla 78-85 mağlup etti ve 19. galibiyetini alarak liderliğini sürdürdü.

Maç Kobe Bryant’a saygı çerçevesinde 24 ve 8 saniye ihlalleri yapılarak başladı. İlk basket Singleton’ın çaldığı topla vurduğu smaç ile geldi. Singleton bir top daha çaldı ve Larkin üçlüğü ile maça 0-5 başladık. Micic’in harika asistiyle Singleton üçlüğü farkı 8’e çıkarttık. Bir üçlük de Anderson’dan geldi ve skor 0-11 oldu. Bu basket ev sahibine mola aldırdı. Ev sahibi ekibin ilk sayıları Brown’dan geldi. Pleiss farkı tekrar 11’e çıkarttı. Baron üçlüğüyle skoru 5-13’e getirdi. Larkin 3+1 ile 4 sayı birden buldu. Stimac farkı 6’ya indirdi. Larkin bir üçlük daha yolladı ve ilk çeyreğin bitmesine 2.30 dakika kala çift hanelere ulaştı. İlk çeyrek Simon’un bloğuyla 16-24 sona erdi.

İkinci çeyreğe Beaubois’nın üçlüğüyle başladık. Bir de turnike geldi ve ikinci çeyreğe 5 sayılık bir katkı ile başladı Beaubois. Savunmada da bir blok vurdu ve Doğuş basket faul ile 2 sayı buldu. Singleton çok uzaklardan bir üçlük buldu ve ikinci çeyreğe de 0-10 seri ile başladık. Harika bir savunma yapan Efes bir top daha çaldı. Kızılyıldız Ojo’nun 2 serbest atışı ile bu çeyrekteki ilk sayılarını buldu. Simon hemen karşılık verdi. Beaubois bir blok daha yaptı. Pleiss’ın basketiyle fark 23’e çıktı. Ev sahibi bu çeyrekteki ilk saha içi basketini 3.20 kala buldu. Larkin bir üçlük daha buldu ve skoru 20-44’e getirdik. Kızılyıldız serbest atışlarla üst üste 4 sayı buldu ve farkı 18’e indirdiler. Simon skoru 26-46’ya getirdi. Baron’ın üçlüğüyle ev sahibi ekip farkı 17’ye indirdi. Beaubois bir üçlük daha yolladı ve farkı 21’e çıkarttı. İlk yarıyı 30-51 önde bitirdik.

İkinci Yarı Ev Sahibi Ekip Farkı Kapattı!

İkinci yarıya Stimac’ın basketiyle başladılar. Larkin ile karşılık verdik. Singleton bir üçlük daha buldu ve kendisinin 13.sayısını kaydetti. Lorenzo Brown-Stimac ikili oynuyla bir basket daha buldular. Stimac bir basket daha buldu ve skoru 36-56’ya getirdi. Micic ilk saha içi isabetini buldu. Davidovac karşılık verdi. Micic hızlı hücumda smacı vurdu. Davidovac üçlükle skoru 41-62’ye getirdi. Lorenzo Brown üst üste 5 sayı buldu ve fark 20’ye inince Ergin Ataman mola aldı. Moladan Larkin’in üçlüğüyle döndük. Davidovac hemen karşılık verdi. Baron üç serbest atış ile farkı 17’ye düşürdü. Simon top kaybı yaptı ve önce Baron ardından Jenkins’in basketleri ile skoru 56-69’a getirdiler. Moladan Larkin’in basketiyle döndük. Stimac’ı bu çeyrek durduramadık.

Son çeyreğe top kaybıyla başladık. Alec Peters’ın üçlüğüne Stimac karşılık verdi. Micic skoru 62-77’ye getirdi. Pleiss farkı 17’ye çıkarttı. Punter çok uzaklardan üçlüğü yolladı. İki takımda son 4 dakikadır çok pozisyon harcadı ve karşılıklı top kayıpları öne çıkmaya başladı. Punter serbest atışlarla farkı 10’a indirdi. Basket faulden buldukları 2 sayıyla farkı 8’e indirdiler. Simon’un üçlüğüne Punter üçlükle karşılık verdi. Punter son 1 dakika kala farkı 6’ya indirdi. Micic serbest atışla skoru 76-83’e getirdi. Maç 78-85 sona erdi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz