Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko Serisinde Öne Çıkan Performanslar

179
Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko Serisinde Öne Çıkan Performanslar

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon bugün oluyor. Anadolu Efes sahasında kazanarak şampiyonluk özlemine son vermek; Fenerbahçe Beko ise hanedanlığını sürdürüp üst üste dördüncü kez şampiyon olmanın peşinde.

İki takım özellikle bu seri özelinde gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. Altı maç geride kalırken şu an seride 3-3’lük eşitlik var ve bu maçların hepsi müthiş bir çekişmeye, müthiş bir heyecana sahne oldu. Maçların kazanılmasında elbette ki takım olarak iyi oynamak çok önemli ancak bazı oyuncular bu seride gösterdikleri müthiş performanslarla takımlarının galibiyetinde başrolü oynadı. Gelin o performanslara hep birlikte bakalım.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

İLK MAÇTA SAHNE ALİ MUHAMMED’İN!

Serinin ilk maçında Fenerbahçe Beko’da Ali Muhammed şov vardı. Deplasmanda çok dominant bir performans ortaya koyan Ali Muhammed; 5/8 iki sayı ve 4/7 üç sayı isabetiyle 22 sayı üreterek karşılaşmanın en skorer ismi oldu.

VASİLİJE MİCİC GÖZ DOLDURDU!

Serinin ikinci maçı müthiş bir heyecana sahne olurken, Vasilije Micic’te performansıyla heyecan yarattı. Takımının maçı kazanmasında başrolü oynuyan Micic; 8/10 iki sayı, 3/7 üç sayı ve 5/8 serbest atış isabetiyle toplam 30 sayı-4 ribaund-6 asistlik şahane performansıyla seriye denge getirdi.

RODRİGUE BEAUBOİS ALEV ALEV!

Serinin üçüncü maçını deplasmanda oynayan Anadolu Efes’te sahneye bu kez Rodrigue Beabuois çıktı. %70 saha içi isabet oranı yakaladığı maçta(2/3 iki sayılık, 5/7 üç sayılık) rakip potaya 19 sayı bırakan Beabuois üçüncü maçın yıldızı oldu.

NICOLA MELLİ ŞOV!

Serinin en kritik maçlarından birisi olan dördüncü maçta Fenerbahçe Beko’da Nicola Melli ‘’mekanın sahibiyim’’ diyerek dominant bir performans ortaya koydu. İtalyan oyuncu 6/12 iki sayı, 1/2 üç sayı ve 4/7 serbest atış isabetleriyle 19 sayı üreterek takımına galibiyeti getirirken bu istatistiğinin yanına altı ribaund ekledi.

ADRİEN MOERMAN’DAN EŞSİZ PERFORMANS

Anadolu Efes’in kazandığı beşinci maçta Adrien Moerman inanılmaz bir performans ortaya koydu. 39:48 dakika sahada kalan deneyimli oyuncu; 6/10 iki sayılık, 3/4 üç sayılık ve 5/6 serbest atış isabetleriyle 26 sayı üretti ve seride bireysel olarak en yüksek ikinci rakama ulaştı.

MARKO GUDURİC SERİYİ SON MAÇA TAŞIDI

Fenerbahçe Beko tarafında oldukça eleştirilen Marko Guduric sazı eline aldı ve takımını son maça taşıdı. Özellikle dış atışlarda çok yüksek yüzde yakalayan Guduric 21 sayı(1/1 iki sayılık, 5/8 üç sayılık, 4/4 serbest atış) üreterek maçın yıldızı oldu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here