All-Star Şöleni Hepimizin Gururudur

283
All-Star Şöleni Hepimizin Gurudur
All-Star Şöleni Hepimizin Gurudur

ALL-STAR BİZİM HUZUR DÜNYAMIZ

Başarılı olabilmek için var gücünle “yaşamda sürttüğün dirseklerin acısı kaybolmadan, yeni sınavlar yapışır yakana! En mutlu olduğunu sandığın anların kıyısından köşesinden sızıntı başlar!” Hem de temizlemesi zorlaşan yorgun ama yırtıcı suların!” Ne yaparsan yap, hep bir yalnızlık ürküntüsü tüylerini diken diken eder! Ömrümüz korku semtinin, umut veren sokaklarında huzur binasını aramakla geçer. Geçmişle, geleceğe komşu oluruz taşındığımız gönül evleri sayesinde.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Aynı kaderin misafirleriyiz, “seçtiğimiz oyun” kaderin gözü kulağı! Ne yaparsak yapalım, sonunda tek başımıza kalıyoruz gecenin yorgun saatlerinde, herkes kendi yuvasına çekilip, yeni hayallerini önündeki “yarınlara merhaba tepsisinde kurduğu hayallere!” Yabancı filmlerde görürdüm, “suçlu olup, suçlu gibi olmayanın ayağına takılan elektronik kelepçe” evin dışına çıktın mı polis tepene biniyor! İşte ben de iki aydır, olduğum ameliyattan sonra ayağıma takılı kelepçe varmış gibi evin dışına çıkamaz olmuştum.

Geçen akşamlar cam gibi. Kendimi ve düşüncelerimi aya ve yıldızlara emanet ettim. Hava tahmini yapan uzmanların tam anlamı ile çuvalladığı günleri yaşıyoruz. Hidayet Türkoğlu ve Ömer Onan’ın ALL-STAR için beni davet etmeleri büyük nezaket. Samer Şenbayrak Sinan Erdem’e transferimi yaptı. Sağolsun. Salona geldiğimde, kocaman bir eğlence merkezi gibi bir salonla karşılaştım. Güneşli günlerin ardından yağmur sepelek bir gün! Ama Ataköy en tarihi bir kalabalığa ev sahipliği yapıyor. Karne tatili olması çocuklar ve ailelerinin “bu pazarı basketbol huzur, sevinç ve eğlence gününe ayırmışlar.” Kapının önünde, salonun içinde çocuklar ve aileleri ve söz vermişcesine “tüm yüzler gülüyor. Çünkü bugün basketbol ailesi onlara şov yapacak!” Tek boş bir koltuk yok. Çünkü basketbol şöleni onları bekliyor. Tam anlamı ile muhteşem bir organizasyon. Harika bir atmosfer.

Türk gencinin ve halkının sporu basketboldur, bir gün bu ülkenin tüm şehirlerinde, basketbol oynanacak ve basketbol bizim sporumuz olacaktır.” demiştim. İşte tribünlere bakıyorum, benimle hasret gideren genç dostlarımla sohbet ediyorum, kimsenin suratı asık değil, kimse küfür etmeyi, bağırıp çağırmayı düşünmüyor!” Çünkü basketbol bir gösteri ve temaşa sporu. Bugün basketbolun bayramı, hep birlikte sevgiyi, güzelliği ve eğlenmeyi paylaşıyoruz.

Anadolu Ateşi dansları nefesleri kesiyor. Çeşitli basketbol oyunları, üçlük atışlar, smaç yarışması derken, Bir ara Ana sponsor Tahincioğlu Holding Başkanı Sayın Özcan Tahincioğlu ile kısa sohbetim oldu. “İyi ki, basketbola sponsor olmuşuz. Çok mutluyum” dedi. ALL-STAR maçı ile eğlencenin doruğuna vardıktan sonra herkes evine dağılırken, tribünlerden salona akan onlarca, basketbol sevdalı kardeşimle çektirdiğimiz resimler.

Hidayet Türkoğlu , Ömer Onan ve Kerem Tunçeri ile geçmiş yılların saygın hatırı ve basketbolun daha yukarı daha ileri gitmesi için yapılacak eylemlerin, detayları için verilen randevu. Türkiye’de basketbol adına yapılacak çok şey var. Hem şehir kulüplerinde, hem alt yapılarda. 1550’nin üzerinde, Türkiye’de Hakkari’den Edirne’ye, Sinop’tan İskenderun’a gittiğimiz panelli günlerin çoğunu paylaştığımız en sağlam karakterli basketbol emekçilerinden Samer Şenbayrak ile vedalaşırken “basketbolun mistik havasını çok özlediğimi bir kez daha anladım. Son söz: ALL-STAR Hidayet Türkoğlu Federasyonu’nun mükemmel organizasyonu ile kalıcı anılar bırakarak “beyin arşivlerimize yerleşti.” Nicelerinde buluşmak üzere.

İsmet Badem

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here