Alexey Shved Daha Değil Dedi

424
THY EuroLeague
Alexey Shved Daha Değil Dedi

THY Euroleague’de çeyrek finalde eşleşen iki Rus temsilcisi 3.kez karşı karşıya geldi. Kendi evindeki ilk iki maçı zorlansa da kazanmayı başaran Cska Moskova’nın Khmiki Moskova’ya konuk olduğu mücadeleyi, maç boyunca hep küçük farklarla önde olan Khimki Moskova 79-73 kazanmayı başardı ve seride durum 2-1 oldu. Bu sonuçla Khimki Moskova bu sezon ilk kez Cska Moskova karşısında galip gelmiş oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Serinin ilk iki maçının aksine daha düşük tempoda başlayan ilk periyotta ilk 5 dakika 8-7 ev sahibinin üstünlüğüyle geçildi. Nando De Colo’nun yokluğunda Sergio Rodriguez’den de istediği basketleri bulamayan Cska Moskova, periyot sonunu daha iyi oynamasına rağmen ilk periyotu 17-15 geride tamamladı.

İkinci çeyrekte de savunmada çok başarılı bir oyun ortaya koyan Khimki Moskova, farkı 10 sayıya (27-17) çıkardı. Bu skordan sonra hücumda tekrar maça dönen Cska Moskova, rakibini top kayıplarına zorlamayı da başardı ve skoru 37-37’de eşitledi. İlk yarı 44-42 sona erdi. İlk devrede Cska Moskova’da en skorer isim 18 Cory Higgins oldu. Khimki Moskova’da ise Shved 14 sayı attı.

Üçüncü periyota iyi başlayan taraf Cska Moskova oldu. Arka arkaya gelen 3 sayılık basketlerle 46-50 öne geçen Cska Moskova, bu üstünlüğünü koruyamadı ve 3.periyot boyunca sadece Alexey Shved ve Anthony Gill’den sayı bulan Khimki Moskova, hücum fauller neticesinde sık sık duran 3.periyotu 60-57 önde tamamladı.

Skorun sürekli dengede devam ettiği maçta son periyota Anthony Gill’in basketiyle başlandı. Skor 65-65’te dengeye geldikten sonra yine öne geçen taraf Khimki Moskova oldu (74-65). Khimki Moskova maçı bir türlü koparamayınca son dakikaya 74-70’lik skorla girildi. Son bölümde faul atışlarında hata yapmayan Khimki Moskova, maçı 79-73 kazanmayı başardı.

Galibiyeti getiren isimler 27 sayıyla Alexey Shved ve 22 sayıyla Anthony Gill olurken, Cska Moskova’da Nando De Colo’nun yokluğunda hücumda sorumluluk alan Cory Higgins’in 26 sayısı ve Othello Hunter’ın 16 sayı 12 ribaundu galibiyete yetmedi. Seride 4.maç yine Khimki Moskova’nın ev sahipliğinde oynanacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here