Aktif Olarak En Uzun Süre Play-Off Serisi Yakalayan Takımlar

510
Aktif Olarak En Uzun Süre Play-Off Serisi Yakalayan Takımlar

NBA’de normal sezonun yavaş yavaş sonuna yaklaştığımız bugünlerde play-off mücadelesi son sürat devam ediyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Doğu Konferası’nda Bucks, Raptors, Sixers, Pacers ve Celtics; Batı Konferası’nda da Warriors, Nuggets, Blazers, Rockets , Jazz, Clippers, Thunder ve Spurs normal sezonun bitimine çok az bir süre kala matematiksel olarak play-off’a kalmayı garantiledi.

Play-off’ların ortamı, havası ve ruh hali normal sezona göre her zaman daha farklı olmuştur. Takımlar, oyuncular 82 maçlık maratonun aksine play-off’larda deyim yerindeyse her şeylerini ortaya koyarlar ve sezon başında hedefledikleri şampiyonluk başarısına ulaşmaya çalışırlar.

Kemerlerin bu kadar sıkı bağlandığı bu ortamda aktif olarak play-off’lara üst üste katılma hakkı kazanan takımlara bir bakalım.

1- San Antonio Spurs: Spurs bu ligin her zaman şampiyonluk adaylarından ve play-off gediklilerinden birisi olmuştur. Nitekim 1998-2019 yıllarından bu yana üst üste 22 sene play-off’lara adını yazdırarak büyük bir başarıya imza atan Spurs, bu yıllar arasında da toplam 5 şampiyonluk yaşadı.

  • 22 yıllık San Antonio Spurs Play-Off Karnesi: 167 Galibiyet – 110 Mağlubiyet (%60.3) – 5 Şampiyonluk

2- Golden State Warriors: Son yıllarda ligi adeta domine eden ve şampiyonluklara ambargo koyan Warriors, 2013 yılından bu yana play-off’lara katılmayı başarıyor. Play-off’lara katıldığı yedi sezonda üç kez şampiyonluğa uzanan Warriors, bir kez de 3-1 önde olduğu final serisinde şampiyonluğu Cleveland’a kaptırmıştı.

  • 7 Yıllık Golden State Warriors Play-Off Karnesi: 72 Galibiyet – 30 Mağlubiyet (%70.6) – 3 Şampiyonluk

3- Houston Rockets: Batı Konferansı’nda play-off gediklisi olan bir başka takım ise Houston Rockets. Özellikle James Harden önderliğinde 2013 yılından bu yana play-off’lara katılmayı başaran Rockets, geçtiğimiz sene NBA finallerine yükselmeye çok yaklaşmış ancak bunu başaramamıştı.

  • 7 Yıllık Houston Rockets Play-Off Karnesi: 31 Galibiyet – 31 Mağlubiyet (%50.0)

4- Portland Trail Blazers: Yazının başında da belirttiğim gibi play-off’ların ortamı ve havası bir başka. Blazers 6 sezondur play-off’lara katılmayı başarsa da normal sezonda gösterdiği başarılı performansı bir türlü play-off’lara yansıtamayan takımlardan birisi ve istatistiklerde bunun en büyük kanıtı.

  • 6 Yıllık Portland Trail Blazers Play-Off Karnesi: 11 Galibiyet – 24 Mağlubiyet (%31.4)

5- Toronto Raptors: Listedeki iki Doğu takımından birisi olarak gözümüze çarpan Toronto’nun kaderi, Portland ile benzerlik gösteriyor. 2014 yılından bu yana play-off’lara katılmayı başaran Raptors son iki sezondur konferans yarı finalinde rakiplerine boyun eğiyor.

  • 6 Yıllık Toronto Raptors Play-Off Karnesi: 21 Galibiyet – 30 Mağlubiyet (%41.2)

6- Boston Celtics: Bu sezon inişli çıkışlı bir performans gösteren ve geçtiğimiz yıllara nazaran beklentilerin altında kalan Brad Stevens ve ekibi ne olursa olsun 2015’ten bu yana play-off’lara katılmaya hak kazanarak büyük bir iş başardı.

  • 5 Yıllık Boston Celtics Play-Off Karnesi: 22 Galibiyet – 25 Mağlubiyet(%46.8)
NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here