40 Yaşına Kadar Oynaması Muhtemel Beş İsim

503
40 Yaşına Kadar Oynaması Muhtemel Beş İsim
40 Yaşına Kadar Oynaması Muhtemel Beş İsim

Yaş, basketbolcuların en büyük rakiplerinden bir tanesi. Zaman geçtikçe kaslar eski güçlerini kaybeder, sakatlıklar daha uzun sürede iyileşir ve en önemlisi NBA gibi oyunun inanılmaz akıcı olduğu bir oyunda atletik özelliklerinizi kaybederseniz bu oyunun içinde yer almanız oldukça zorlaşır.

USA Team Fans
USA Team Fans

Kobe Bryant, Michael Jordan, Dirk Nowitzki, Tim Duncan, Vince Carter daha bir sürü efsane isim kendilerine iyi bakmanın ödülünü almış ve yıllara meydan okuyarak uzun yıllar boyunca NBA’de forma giymeyi başarmış isimler.(Vince Carter 41 yaşında olmasına rağmen takımıyla bu yaz 1 senelik sözleşme imzaladı)

Yazınında başında saydığım özellikleri kaybettiğinizde bu oyunda var olabilmeniz çok zorlaşıyor. Şimdi gelin hep beraber aktif oyuncular arasında 40 yaşına kadar oynayabileceğini düşündüğüm yıldız isimlere bakalım.

1- LeBron James: Listenin ilk sırasına LeBron James’i koyuyorum. Kendisi adeta şarap gibi yıllar geçtikçe oyununa daha da çok alternatif katıyor ve kendisine çok iyi bakıyor. Hatta şu anki oyuncular arasında vücuduna en iyi bakan oyuncu olduğunu söyleyebilirim. 33 yaşındaki oyuncunun geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılan Wade ile fotoğrafını hatırlıyorsanız bana hak verirsiniz. Ha bir de oğlu ile birlikte oynama hayalini düşünürsek LeBron’u daha uzun seneler boyunca izleyeceğimiz kanaatindeyim.

2- Kevin Durant: Dış görünüş itibariyle zayıf ve kırılgan bir yapıya sahip olarak görülen Kevin Durant asla sakatlığa meyilli bir oyuncu olmadı. Elbette kariyeri boyunca ufak sakatlıklar yaşasa da bunların hiçbirinde uzun süreli parkeden ayrı kalmayan süper yıldız, atletizmi ve sakin yaşamı ile bu listede yer almayı hak eden oyunculardan.

3- Giannis Antetokounmpo: Yunan yıldız, ligdeki en çalışkan genç oyunculardan bir tanesi. Basketbola olan sevgisi, iş ahlakı ve sürekli kendini geliştirmesi onun oyuna ne kadar bağlı olduğunu gösteriyor. Offseason döneminde de kendine iyi bakan kas kütlesini arttıran Antetokounmpo vücudunu koruduğu müddetçe oynamaya devam edecektir.

4- Russell Westbrook: Ciddi bir diz ameliyatı geçirdikten sonra Westbrook hem zihinsel hem de fiziksel olarak bir tık geri düşmüş gibi gözüküyordu ancak şu an ligdeki en atletik oyunculardan bir tanesi olarak göze çarpıyor. NBA’de belki de en iyi patlayıcı güce sahip olan oyuncu, kırdığı rekorlarla Oklahoma City ve NBA tarihine girmeye devam etme konusundaki kararlılığını sürdürürse beklenenden daha da uzun bir süre basketbol oynayabilir.

5- Chris Paul: Chris Paul sağlıklı olduğunda ligin en iyi oyun kurucularından bir tanesi. Kariyerinde sakatlıklar yaşasa da her zaman sağlıklı bir şekilde dönen Paul, kariyerini bir yüzük alamadan sonlandırmak istemeyecek ve bu nedenle de şansını sonuna kadar zorlayacaktır.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here