Yeni Sezon Öncesi Galatasaray’da Son Durum

199
Ömer Yalçınkaya

Galatasaray Odeabank Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, GSTV’ye Erkek ve Kadın Basketbol takımlarının son durumları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Yalçınkaya verdiği demeçte; “Erkek takımımızda oyuncularımızın biraz daha zamana ihtiyacı var. Tabii hazırlık döneminde bazı eksiklerimiz de oluyor. Dwight Hardy çocuğunun doğumunda oluşan bazı komplikasyonlar yüzünden aramıza ancak bugün katılabildi. Göksenin Köksal‘ın yokluğu bize bir parça özellikle iki numara pozisyonunda sıkıntı çıkartıyor. Kamp döneminde bazı sakatlıklar yaşanabiliyor.Üst üste oynanan maçlardan dolayı bazı adale problemleri meydana gelebiliyor. Her antrenman, her maç üstüne artı olarak gelecek. Yeni sezondan çok umutluyum. Takım kimyasına kavuşmak için biraz daha zamana ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Emir Preldzic, geçen sezona göre çok daha farklı. Daha fazla sorumluluk ve süre alıyor. Emir Preldzic’in Türk basketboluna verdiği katkıyı hepimiz biliyoruz. Çok iyi sinyaller veriyor. Bu, Galatasaray Odeabank adına çok olumlu bir haber. Emir’in dışında Ege’yi de yeni bir transfer olarak görmeliyiz. Kumaş olarak kaliteli oyuncularımız var. Uyum süreci her geçen gün daha da artıyor. İyi yoldayız.

Kadın takımımız geçen sezon mütevazi bir kadroyla önemli bir iş başardı.O konuda Maljkovic hocamızın çok büyük katkısı var. Galatasaray ait olduğu yere Euroleague’e döndü. Kadromuzu güçlendirmek adına bütçemizi yukarı çektik. Pırıl pırıl oyuncularımız var, Euroleague’de güzel işler yapacağımızı düşünüyorum. Kadın takımımız 10 gün Belgrad’da kamp yapacak. Kamp sonrası hazırlık maçları ile sezona hazırlanmaya devam edeceğiz. ” açıklamalarında bulundu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here