Wizards Evinde Güldü

250
Wizards Evinde Güldü
Wizards Evinde Güldü

NBA’de Washington Wizards evinde LA Lakers’ı  128-110 mağlup etti ve 4 maçlık mağlubiyet serisine son verdi. Lakers ise Hornets galibiyetinin ardından yorgun çıktığı maçta direnç gösteremedi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maça oldukça hızlı başlayan Wizards Lakers’ın tüm eksiklerinden iyi yararlandı. Özellikle John Wall’a teslim olan Lakers savunması maç boyunca kendini gösteremedi. Wall dışında Bradley Beal ve Sam Dekker ile Lakers savunmasını delen Wizards daha ilk yarıdan maçı koparttı. Wizards %50.9 ile 2 sayılık , %41.9 ile 3 sayılık isabet oranıyla oynadı. Lakers’ın en büyük sorunlarından birisi olan serbest atışlarda ise Wizards rakibine üstünlük sağlayıp %70 ile oynadı. McGee’nin yokluğunda boyalı alan içerisinde sıkıntı yaşayan Lakers’ın bu zaafını iyi kullanan Wizards ribaund rakamlarında da rakibine üstünlük sağladı.

Son 4 gün içerisinde 3.maçını oynayan Lakers ise bir hayli yorgundu. Maçın başından itibaren savunma ve hücumda varlık gösteremeyen Lakers mağlubiyetten kaçamadı. Bireysel olarak LeBron James , Lonzo Ball , Kyle Kuzma hiç varlık gösteremedi. Lakers cephesinde LeBron James belki de kariyerinin en kötü performanslarından birini sergiledi. Maç boyunca oyunun içine hiç giremeyen LeBron James 13 sayıda kaldı. Özellikle boyalı alanda rakibine dur diyemeyen Lakers serbest atışlar ve top kaybına bu maçta dur diyemedi. 22 top kaybeden Lakers %61.1 ile serbest atış attı.

Galip gelen Wizards cephesinde kendisi adına sezonun en iyi maçlarından birini çıkaran John Wall 40 sayı 6 ribaund 14 asist ile maça damgasını vurdu. Harika bir maç çıkaran Wall’a en büyük destek Bradley Beal’dan geldi. Beal 25 sayı 12 ribaund ile galibiyette rol oynadı. Sam Dekker ise 21 dakika süre aldığı maçta 20 sayı 5 ribaund 4 asist ile iyi bir katkı verdi.

Lakers’ta ise bir önceki maç Triple-Double yapan LeBron James 13 sayı 6 ribaund 3 asist ile silik bir oyun sergiledi. Tıpkı LeBron James gibi bir önceki maç Triple-Double yapan Lonzo Ball ise 10 sayı 5 ribaund 4 asist ile mücadele etti. Lakers adına gecenin en iyi performansı Kentavious Caldwell-Pope sergiledi. Maç boyunca direnen Caldwell-Pope 25 sayı atarak takımının en skorer ismi oldu. Kyle Kuzma ise 20 sayıyla mücadele etti.

Wizards bu galibiyet ile 12-18’lik dereceye geldi ve konferansında 11.sırada bulunuyor. Batı konferansında ise Lakers 18-12 ile 4.sırada yer alıyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here