Washington’da Kaos Var!

336
NBA
Washington'da Kaos Var!

Washington Wizards aslında çokta fena olmayan bir kadroya sahip. Boston ya da Toronto kadar iyi bir kadroya sahipler demiyorum ama rahat bir şekilde playoff yapabilecek bir kadroya sahipler. Ama ilk 8 maçta sadece 1 galibiyet alabildiler. Bu sonuçlara bakıp sorunların sadece parke üzerinde olduğunu düşünüyorsanız gerçekten büyük bir hata yapıyorsunuz. Çünkü Washington’un sorunları çok daha derin ve çözülmesi çok daha zor.

USA Team Fans
USA Team Fans

Takım içi sorunların en net şekilde açığa çıktığı olay geçen sene Wall ve Gortat arasındaydı. Gortat Wall’ın oynayamadığı maçın ardından takım gibi oynadıklarından ve oyundan keyif aldıklarını söylemişti. Hatta bazı oyuncuların Wall olmadığında herkesin eline topun geldiğini ve daha keyifli bir basketbol oynadıklarını konuştukları iddia edilmişti. Daha sonrasında sezon sonu Gortat gönderilmişti.

Fakat sorunlar geçtiğimiz sezonda kalmadı. Hatta yeni gelen haberlere göre Otto Porter gibi bazı oyuncuların kendi istatisliklerini takımın galibiyetinden önemli gördükleri ve bununda Beal ve Morris gibi oyuncuların tepkisini çektiği iddia edildi. Yani neredeyse takımdaki herkes hoşnutsuz ve bu da yavaş yavaş parkeye yansımaya başlıyor.

John Wall Nba tarihindeki en hızlı oyunculardan biri olabilir. Fakat her hücumda en önde gitmek çokta iyi bir fikir değil gibi. Çünkü Wizards hızlı hücumlarında Wall tek başına önde giderken arkasındaki oyuncular Wall’ın hızına yetişmeye çalışıyor. Ve basketbol oynayan herkes bilirki hızlı hücumda birkaç defa pas alamazsanız koşu temponuz yavaş yavaş düşer ve geride kalmaya başlarsınız.

Sorunlar sadece hücumda değil. Wizards savunmada da büyük sıkıntı yaşıyor. Bu sezon uzatmalar olmadan 136 ve 144 yedikleri maçlar var. Sabah kalkıp günün en çok sayı atan oyuncusunun istatisliğini incelerken rakibin büyük ihtimalle Washington olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü oyuncuların bağlarının zayıf olmasıyla birlikte savunma dirençleride oldukça düşük.

Sakatlığı sebebiyle henüz forma şansı bulamayan Howard ise takımın pota altında büyük bir silahı olacaktır. Ama yine de gelişen ve değişen Nba’de Howard gibi uzunların etkisi giderek azalıyor ve Howard’ın verebileceği katkınında takıma ne kadar ivme kazandırabileceği şüpheli.

Toparlamak gerekirse Washington şuanda olduğu yerden çok daha iyi bir takım. Fakat oyuncular arasındaki sorunları çözemezlerse playoff yapamama ihtimalleri bile olabilir. Hatta sezon ortasında Wall ya da Beal’den birinin hatta belkide ikisininde takaslandığını görebiliriz. Washington elindeki kadroyu kullanmak istiyorsa takımdaki arkadaşlığı yükseltmek zorunda. En azından oyuncular birbirlerine saygı duymalılar. Sezonun geri kalanında neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here