Victor Oladipo’nun Dönüşü Beklenenden Uzun Sürecek

541
Victor Oladipo Dönüş Tarihini Açıkladı!

Indiana Pacers yöneticisi Kevin Pritchard, geçtiğimiz ocak ayında Toronto Raptors karşısında sakatlanan Victor Oladipo’nun yeni sezonda ancak Aralık veya Ocak ayında parkelere dönebileceğini açıkladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Indiana Pacers’ın sahasında Toronto Raptors’ı konuk ettiği maçta, ikinci çeyreğin son dakikalarına doğru Victor Oladipo, Paskal Siakam’a atılan uzun pası engellemeye çalışırken yere dengesiz bir biçimde düşerek dizini burkmuştu. Düştükten sonra acı içinde yerde kalan ve mücadeleye devam edemeyen Oladipo’nun maçın ardından çekilen MR sonuçlarında quadriceps tendonunun yırtıldığı ve sezonun geri kalanında forma giyemeyeceği açıklanmıştı.

Bu sezonun açılışına yetişmesi beklenen yıldız oyuncu sevenlerini biraz daha bekletecek gibi görünüyor. Pritchard yaptığı açıklamada, ”Talihsiz bir sakatlık sonrası parkelere hemen dönmek elbette kolay değil. Oladipo’nun tam olarak sağlığına kavuşması ve parkelere dönmesi Aralık ya da Ocak ayını bulabilir” dedi.

Sakatlığından sonra Mayıs ayında gazetecilere demeç veren yıldız isim Victor Oladipo ise, ”Vücudumu herkesten iyi tanıyorum ve rehabilitasyon süreci çok iyi devam ediyor. Bu süreçte vücudumu tekrar tanıyorum ve kendimi fazla yormamak için yapmamam gereken şeyleri biliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Sakatlık anına kadar 36 maçta forma giyen ve bu maçların hepsine ilk beşte başlayan Oladipo; 18.8 sayı, 5.6 ribaund, 5.2 asist ve 1.7 top çalma ortalamaları yakalamıştı. Oladipo ayrıca 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında da haftanın oyuncusu seçilmişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here