Vegas’taki Çaylak Düellosunda Ayton Parladı, Suns Kazandı!

473
Deandre Ayton Cezasını Tamamladı

NBA Yaz Ligi’nin üçüncü gününde 2018 Draftında ilk sıradan seçilen DeAndre Ayton’lı Phoenix Suns, ikinci sıradan seçilen Marvin Bagley III’li Sacremento Kings’i 71-63 lük skorla mağlup etti.

Maçın çekişmeli geçen ilk yarısı Suns’ın 33-29 üstünlüğü ile sona erdi. Davon Reed ve DeAndre Ayton’ın etkili oyunlarıyla fark yarattığı 3. çeyrekte Suns skoru 55-39’a getirdi ve rölantide geçen bir 4. çeyreğin ardından Phoenix Suns maçı kazanarak yaz liginde 2’de 2 yaparken Kings de 1’de 0 yapmış oldu.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Çaylakların performansları şöyle:

DeAndre Ayton: İkinci yaz ligi maçında sert oyunu, pota altını domine edişi ve yaşına rağmen heybetli vücudunu kontrol edebilme yeteneği ile adeta gençlerin arasında yetişkin bir adam gibi görünen 19 yaşındaki uzun oyuncu, dün gece 29 dakika sahada kalarak, 21 sayı, 12 ribaund ve 1 blok kaydettiği double-double performansının yanı sıra %72.7 saha içi isabet oranı ile takımına galibiyeti getirdi.

Marvin Bagley III: Her ne kadar kendisinden bir sıra önce seçilen Ayton’ın gölgesinde kalmış olsa da, 32 dakikada 15 sayı, 7 ribaund ve 2 asistlik bir performans ile Bagley III, izleyenlere tekrar eline topu aldığında ne kadar büyük bir tehdit olduğunu göstermiş oldu fakat bu performans galibiyet için yeterli olmadı. Ek olarak son çeyrekte kalçasından bir sakatlık yaşayarak oyundan çıkan Bagley III, gelecek Clippers maçında sahada olmayacak. Kesin MRI sonuçlarının pazartesi günü belli olacağı açıklandı.

İşte Diğer oyuncuların performansları:

Phoenix Suns:

Josh Jackson: (21dk) 10 sayı, 1 ribaund, 2 asist

Davon Reed: (22dk) 12 sayı, 5 ribaund, 3 asist

Shaquille Harrison: (25dk) 9 sayı, 5 ribaund, 3 asist

Sacremento Kings:

Justin Jackson: (31dk) 8 sayı, 4 ribaund, 4 top çalma

Harry Giles: (31dk) 17 sayı, 6 ribaund, 6 top çalma

Frank Mason: (28dk) 7 sayı, 3 ribaund, 5 top çalma

Tuna Berk Çelik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here