Utah Jazz’ın Yükselişi !

487
NBA
Utah Jazz’ın Yükselişi !

Son altı maçını kazanan ve bu maçlarda 117.6 sayı ortalaması tutturan Utah Jazz’ın çıkışına etki eden faktörleri gelin birlikte inceleyelim.

USA Team Fans
USA Team Fans

Bu süre zarfında Golden State,Toronto ve San Antonio gibi konferanslarında zirveye oynayan rakiplerini mağlup eden Utah Jazz yaptığı çıkış ile adından bahsetmemiz gereken bir ekip olarak göze çarpıyor. Bu çıkışta özellikle Ricky Rubio ve çaylak oyuncu Donovan Mitchell’in performansları oldukça dikkat çekiyor.

İspanyol yıldız Ricky Rubio altı maçlık bu süre zarfında 19.3 sayı ve 8.5 asist ortalaması tutturarak takımının hücumda en etkili isimlerinden bir tanesi oldu. Hem bireysel olarak iyi performans sergilemesi hem de takımını hücumda iyi yöneten bir oyun kurucu olması ile şu an Utah’ın hücum gücü gerçekten çok iyi bir seviyeye geldi. Bunu da attıkları sayı ortalamasından görebiliyoruz.

Donovan Mithcell ise sergilediği performansla sezonun başından beri adından söz ettiren çaylak oyunculardan bir tanesi. Altı maçlık bu seride sakatlığı nedeniyle sadece San Antonio Spurs maçını kaçıran Mithcell, 17.1 sayı ortalaması oynarken, kariyer rekorunu da bu seri içerisinde kırdı(40 Sayı – Phoenix Suns).

Diğer taraftan Rodney Hood’unda dönüşü bu takım için çok çok önemli. Sakatlığından sonra son iki maçta forma giyen oyuncunun, Hayward’ın ayrılmasından sonra bu takımın en büyük skor yükü olacağı düşünülüyordu. Sakatlık sürecini atlayıp parkelere dönen oyuncu, ilerleyen zamanlarda daha iyi katkı sağlayarak Utah’ın üst sıralar için mücadele vermesinde etkin rol oynayacaktır.

Son olarak ise takım geneline baktığımızda koç Quin Synder’ın tüm oyunculara olabildiğince süre verdiği ve onlardan maksimum seviyede katkı aldığını görmekteyiz. Süre verip katkı alamadığı sadece üç oyuncunun bulunması(sayı bazlı olarak), bu altı maçlık periyotta Utah Jazz’ın takım oyununu ne kadar iyi oynadığını kanıtlar nitelikte.

Utah Jazz bu gece Memphis deplasmanına konuk olacak. Galibiyet serisi ne kadar sürer bilemiyoruz ancak bu takım oyunu bu şekilde devam ederse sezon sonunda Utah Jazz’ı play-off’larda göreceğimizi düşünüyorum.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here