Ufuk Sarıca ile yollar ayrılıyor

2001
BSL
Ufuk Sarıca ile yollar ayrılıyor

Geçtiğimiz sezon Basketbol Süper Ligi’nde final oynayarak tamamlayan, bu sezon ise adeta hayal kırıklığı yaratan Beşiktaş Sompo Japan’da, koç Ufuk Sarıca ile yollar ayrılıyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Bu sezon transferler için büyük bir bütçe harcayan Beşiktaş Sompo Japan, Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Medi Bayreuth’a, Türkiye Kupası’nda Tofaş’a ve son olarak ligde play-off çeyrek finalinde Banvit’e elendi.

Koç Sarıca, sıkıntılı ve zor bir sezon geçirdiklerini vurgulayarak, özellikle sakatlığı bulunan oyuncuların kendilerini çok etkilediğini dile getirmişti. Ancak yönetim faturayı tecrübeli koça kesmeyi düşünüyor.

Beşiktaş’la, 800 bin euroluk 1 yıllık daha sözleşmesi bulunan Ufuk Sarıca’nın önümüzdeki hafta yönetimle bir araya gelip bu anlaşmayı fesh etmesi bekleniyor. İddialara göre Sarıca’nın, Beşiktaş’tan ayrılığının ardından gelecek sezon basketbola büyük yatırım yapan Bahçeşehir Üniversitesi’ne imza atması bekleniyor.

Beşiktaş Sompo Japan’da yeni sezon öncesi sponsor geliri olmaması durumunda bütçe küçültülecek ve mütevazi bir takım kurulacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here