Tyronn Lue Görevi Bıraktı !

2517
Tyronn Lue
Tyronn Lue Görevi Bıraktı !

Cleveland Cavaliers’ın koçu Tyronn Lue sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrıldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Playoff’un başlamasına 1 ay kala sağlık sorunlarını gerekçe gösterek takımdan ayrılan Lue’nin dönüş tarihi ise henüz belli değil. Bu süreçte takımın başında yardımcı koç Larry Drew yer alacak.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Koç Lue; “Sağlığım düzelene kadar takım için ne iyi olacaksa kulüp doktorlarıyla onu yapmaya karar verdik. Bir süre koç olarak takımın başında olamayacağım. Sağlığım daha iyi olana kadar ve daha güçlü hissedene kadar bu şekilde olmasına karar verdik. 

Uzun süredir göğsümde sürekli bir ağrı oluyor. Yaklaşık bir senedir uyku problemim var. Birçok testin sonucunda ne olduğu kesin olarak belirlenemedi. Hala üzerinde çalışıyoruz ve en son istediğim şey bunun takımı etkilemesi. Bu süreçte sağlıklı hissetmek için elimden geleni yapacağım ve tek hedefim takımın şampiyonluk yolunda başında olmak. Şimdilik ise geri atmam gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Koç Tyronn Lue, Chicago Bulls karşılaşmasında kendini kötü hissettiği için ikinci yarıda sahaya çıkmamış ve salondan erken ayrılmıştı. Ayrıca maç içinde takımın süper starı LeBron James ile tartışma yaşamıştı.

Koç Tyronn Lue’nun sağlık problemleri hakkında konuşan LeBron; “Sağlık, hayattaki en önemli şeydir. Herkes anlayışlı olmalı. Bizde oyuncular olarak işimizi yapmalıyız. Koç Lue’nun sağlıklı olarak geri döneceği zamanı sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

David Blatt’ın gönderilmesinin ardından Cleveland Cavaliers’ın başında üç sezonda 192 maça çıkan Tyronn Lue, 118 galibiyet, 74 yenilgi aldı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here