Tracy McGrady: “Durant-Irving İkilisi LeBron-Wade İkilisinden Daha Yetenekli.”

156
Tracy McGrady: "Durant-Irving İkilisi LeBron-Wade İkilisinden Daha Yetenekli."

Hall of Famer Tracy McGrady, Kevin Durant ve Kyrie Irving ikilisinin, LeBron James ve Dwyane Wade’in eski Miami Heat ikilisinden daha yetenekli olduğunu belirtti.

McGrady, “Durant ve Kyrie ile karşılaştırılabilecek başka dinamik ikili yok.” dedi. “LeBron ve D. Wade’in yetenek açısından ne olduğuna baksanız bile, hala Kyrie-Durant ikilisine yaklaşamıyorlar.”

Geçen yıl Durant ve Irving, Nets’in Doğu Konferansı yarı finallerinde Milwaukee Bucks’ı geçmesine yardım edemedi. Bu Nets yenilgisi yedi maçlık dramatik bir seride geldi ve Bucks NBA şampiyonluğunu ele geçirmeye devam ettiğinde daha da acılı hale geldi.

Durant ve Irving hem birleşik hem de bireysel olarak pek çok yeteneğe sahip olsalar da, James ve Wade’in 2010’dan 2014’e kadar Heat ile birlikte geçirdikleri dört yılda yaptıklarına henüz yaklaşmadılar.

Bu dört sezon boyunca, Heat her yıl Doğu Konferansı şampiyonluğunu kazandı ve 2012 ve 2013 yıllarında art arda NBA şampiyonluğu kazandı. James, Irving ile birlikte çalışma deneyimine sahip, ayrıca arka arkaya üç konferans şampiyonluğu kazandılar. 2016 yılında ikili, Cleveland Cavaliers’ı ilk ve tek NBA şampiyonluğuna taşıdı.

Tabii ki, Michael Jordan ve Scottie Pippen, 90’lı yıllarda Bulls hanedanının temel bileşenleriydi ve sekiz yıllık bir süre içinde altı lig şampiyonluğu kazandılar.

McGrady, 2017’de Naismith Memorial Basketball Hall Of Fame Listesi’ne girdikten sonra fikrini sunma konusunda kesinlikle çok fazla güvenilirliğe sahip. Yine de Durant ve Irving, James ve Wade’in başardıklarına yaklaşmayı başarana kadar, algılanan beceri seviyeleri muhtemelen çoğu basketbol hayranı için sonradan düşünülecek.

Bu yazının orjinal hali lakersdaily.com’da yayınlanmıştır.

Muhammed Taha Sarıkaya

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz