TJ Cline Galatasaray Odeabank’ta

280
TJ Cline Galatasaray Odeabank'ta
TJ Cline Galatasaray Odeabank'ta

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray Odeabank, daha önce anlaşma sağladığı Birleşik Amerikalı çaylak power forvet TJ Cline (2.06-1994) ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

TJ Cline, genç, gelişime açık ve Avrupa basketboluna uygun bir uzun. 4 numara pozisyonunda oynayan ve Genelde benchten gelecek olan TJ Cline, Galatasaray’dan yıllık yüz bin dolar alacak. Bu yaz NBA draftına giren Cline, NBA biletini kapamayınca profesyonel kariyerine Avrupa’da başlama kararı alıp Galatasaray Odeabank ile anlaştı.

1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Texas eyaletinde dünyaya gelen TJ Cline, Niagara Üniversitesi’nde başladığı NCAA kariyerindeki ilk sezonun ardından Richmond Spiders’a katıldı. Kolej basketbolu kuralları gereği bir sezon beklemek zorunda kalan 2.06 boyundaki oyuncu, burada geçirdiği sonraki üç yıl boyunca da istatistiklerini yukarı çekmeyi başardı. Sayı, ribaund, asist istatistiklerini her geçen sezon arttıran Cline, kolejdeki son yılını 18.5 sayı, 7.8 ribaund, 5.6 asist ortalamalarıyla geçti. Takımının hücumdaki saha içi liderliğine soyunan TJ Cline, ilk profesyonel kontratını Galatasaray Odeabank ile imzaladı.

Bu transferin ardından Galatasaray Odeabank’da kadro şu şekilde oldu: Mehmet Yağmur, A.Renfroe, Göksenin Köksal, D.Hardy, EmirPreldzic, S.Hopson, Ege Arar, Summers, Tj Cline, R.Hendrix

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here