Timberwolves ve İkinci Yıldız: Anthony Edwards

334
Timberwolves ve İkinci Yıldız: Anthony Edwards

Minnesota Timberwolves, 2020 NBA draftının 1. sırasından Anthony Edwards’ı seçti. Edwards, güçlü fiziğiyle ve step-back üçlükleriyle dikkat çeken bir oyuncuydu. Draft gecesi hücumdaki çok yönlülüğü ve atletizmine rağmen tıpkı gideceği Tiberwolves gibi kazanma hırsının olmaması da çokça konuşuldu. Sonuçta gittiği takım Minnesota Timberwolves’tu. Daha birkaç yıl önce Jimmy Butler’ın “Bu takım kazanmak için oynamıyor.” dediği, genel menajerlerce takımlarında görmek istedikleri en potansiyelli oyuncu olarak gösterilen Karl Anthony Towns’un kazanmayı umursamaması ve sırf yıldızlarını tutabilmek için Timberwolves’un D’angelo Russel’ı takas etmesi Edwards’ın o dönemki takımını anlamak için yeterli. Çaylak sezonun özellikle ilk birkaç ayından sonra lige ısınan Edwards, sezonu da 19.3 sayı ve 4.7 ribaund ile tamamladı ve en iyi çaylak sıralamasında 2. olarak sezonu bitirdi.

Bu sezon başta takımın lideri Karl Anthony Towns’un annesi ve aile bireylerinin covid-19 nedeniyle ölümünden dolayı ruh halini değiştirdi ve sonrasında kazanmak için oynayan bir oyuncuya dönüştü. Bu durum bütün takımın çehresi değişti ve takım sezon başından itibaren bir playoff takımı olarak anılmaya başlandı. Sezon sonunda play-in potasına kalan takım Clippers’ı mağlup edip yıllar sonra play-off’lara katılmaya hak kazandı. Edwards sezonu 21.3 sayı ve 4.8 ribaund ortalamaları ve en önemlisi %32’den %35’e çıkan üçlük yüzdesi ile bitirdi. Playoff’ların ilk maçında deplasmanda Memphis Grizzlies’i yenen Timberwolves’ta maçın adamı henüz ilk playoff maçı ve ikinci yılı olan bir oyuncudan beklenmeyecek bir özgüvenle oynayan Anthony Edwards oldu. Attığı 36 sayının yanında 6 asist yapan Edwards, takımın Towns’dan sonra ikinci ismi olabileceğinin de sinyallerini verdi. Ne var ki seriyi Memphis 4-2 ile kazandı ve Timberwolves’un sezonu sona erdi.

Timberwolves, Towns’un yanına yıllardır aradığı ikinci oyuncuyu bulmuş gibi. Her ne kadar D’angelo Russel daha 3 sene önce All-Star olmuş bir oyuncu da olsa bu takımda en fazla 3. oyuncu olacak gibi duruyor. Edwards seneye şutunu ve oyun görüşünü daha da geliştirirse All-Star seçilme ihtimali çok yüksek olacaktır. Tabii, Timberwolves’un playoff potasında kalması, hatta ilk 6 içinde olması gerekir. Kulağa garip gelebilir fakat Timberwolves sonunda kazanan bir takımın tohumlarını Edwards’ın draftıyla atmış olabilir.

Deniz Bilenoğlu

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz