Temsilcimiz Ömer Aşık Açıklamalarda Bulundu

1870
NBA
Temsilcimiz Ömer Aşık Açıklamalarda Bulundu

NBA ekiplerinden Chicago Bulls kısa bir süre önce New Orleans Pelicans ile aralarında olan takas sonucu Nikola Mirotic’i gönderip temsilcimiz Ömer Aşık’ı kadrosuna katmayı başarmıştı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

NBA’de dört sezondur New Orleans Pelicans forması giyen temsilcimiz Ömer Aşık, eski takımı Chicago Bulls’a dönmesinin ardından açıkmalarda bulundu. Sözlerine ” İlk senemde 45 galibiyet alıp play-off’a kalma başarısı gösterdik. Eski takımıma tekrar döndüğüm için mutluyum” diye başlayan Ömer Aşık şunları söyledi;

”Değişikliklerden sonra Chicago Bulls’tan ayrılma kararı aldım fakat burada olamadığım dönemde rekabet etmeye, hırslı oynamaya her zaman devam ettiler. Chicago Bulls genç bir takımdan oluşuyor ve sert oynuyorlar. Yapıma uygun olan bir takıma geri döndüm. Bana ihtiyaç duyulduğunda elimden gelen her şeyi yapacağım. Zor bir dönemden geçtim ve o dönemi geri de bıraktım. Uzun süreden sonra kilolarımı tekrar alarak sağlığıma kavuştum. Artık genç bir oyuncu değilim. Takımımın bana ihtiyacı olduğu sürece hazır ol da bekleyeceğim.” dedi.

NBA’de bu sezon Ömer Aşık, New Orleans Pelicans forması ile 8.6 dakika 1.3 PTS, 2.6 TRB ortalamaları ile mücadele ediyordu.

Temsilcimiz Ömer Aşık 2010-2011 sezonu ve 2011-2012 sezonunda da Chicago Bulls forması giymiş ve takım olarak 2011 Doğu Konferans finaline kadar gelmeyi başarıp Miami Heat karşısında seride 4-1 kaybedip Play-Off’a veda etmişlerdi. Ömer Aşık 2010-2011 sezonunda NBA’de Chicago Bulls formasıyla 12.1 dakika, 2.8 PTS, 3.7 TRB, 0.4 AST, 0.7 BLK ortalamarı ile oynamıştı. 2011-2012 sezonunda ise 14.7 dakika, 3.1 PTS, 5.3 TRB, 0.5 AST, 1.0 BLK ortalamaları ile mücadele etmişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here