Tek İhtimali Olanların Hikayesi

972
Los Angeles Lakers
Tek İhtimali Olanların Hikayesi

Lakers playoff yapabilecek mi? Kral bu defa playoff dışı mı kalacak? Bu sorular son günlerin gündemini işgal eden temel konular.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

8 sene üst üste final oynayan LeBron James bu kez playoff bile yapamayabilir ama hatırlayın Kral playoff modunu açtığını ve bunu herkesin sahada göreceğini ifade etti. Tabii ki de sözlere itibar edilmemeli ama bunu söyleyen LeBron James olunca kesinlikle dikkate almak gerekiyor (yaptıklarım yapacaklarımın garantisidir gibi düşününce).

Her ne kadar Batı’da çok çetin bir playoff mücadelesi olsa da şu anda playoff potasında yer alan hücumu sadece iki yıldızına bağlı ve savunması son 10 maçta reytinglerde ligin dibinde olan San Antonio’nun ve takımın en önemli oyuncusu, ana skoreri Tobias Harris’i gönderen Los Angeles Clippers’ın playoffun dışında kalacağını düşünüyorum. Minnesota’nın ise dolar kuru gibi dalgalı performansı ve kendi iç karışıklıklarından dolayı playoff yapamayacağı fikrindeyim. Genç nüvesiyle heyecan uyandıran, 13 yıldır playoff göremeyen Sacramento’nun ve ligin tarihsel anlamda en başarılı iki takımından biri (Celtics ile birlikte) olmasına karşın 6 yıldır playoff oynayamayan Lakers’ın James önderliğinde playoff için son iki sırayı kapacağını düşünüyorum.

Hikayeyi Lakers üzerinden anlatmak gerekir ise, tabii ki de genç oyuncular kolay demoralize olabiliyorlar adlarının takas dedikodularına meze olmasından dolayı ve sahada gerçek performanslarını gösteremiyorlar – bakınız Kyle Kuzma’daki düşüş. Fakat büyüklerimizin de dediği gibi Vefa sadece İstanbul’da bir semt adıdır ve önümüzde bir DeMar DeRozan – Toronto ayrılığı varken, Lakers’ın genç oyuncularının da bu tip ayrılıkların profesyonel dünyanın bir parçası olduğunun bilincinde olması gerekiyor. LeBron’un playoff modunu açtım lafı ve ben bu ligin kralıyım mesajını vermesi üzerine gençlerin de bu kervana katılıp en

azından sezon sonuna kadar Kral’a köstek değil destek olacaklarını düşünüyorum playoffa kalma yolunda.

LeBron James ortada tek ihtimal varken her zaman kazanmanın bir yolunu bulmuştur, zafere giden yolda her şey mübahtır mantığıyla. Bunun en büyük örneği 2016 NBA Finalleri’dir. 3-1 geridesin normal sezonda tarihin en iyi performansını göstermiş Golden State’e karşı, ama yılmıyorsun ve takımın lideri olarak üç maç arka arkaya 36.3 sayı, 11.7 ribaund ve 9.7 asist ortalaması yapıp en önemlisi 3 maçın 2’sini Oakland’da kazanarak Cleveland’a tarihin ilk NBA şampiyonluğunu getiriyorsun (Tabii ki de Kyrie bir X faktördü). Seri 3-1 olduğunda da biliyordu tek ihtimalin ne demek olduğunu bugün de biliyor Kral. LeBron’un gelişiyle Lakers’ta oluşan havanın bozulmamasını sağlayacak tek ihtimal var, o da playoffa girmek. Ön yargıları anlayabiliyorum ama bana kalırsa Aristo’nun da söylediği gibi sonunu görmeden hüküm vermemek lazım.

Baran Bal

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here