TD Garden’da Boston Celtics Şov

392
NBA
TD Garden'da Boston Celtics Şov

NBA’de bu akşam oynanan Doğu Konferansı Final Serisi’nde Boston Celtics, TD Garden’da Cleveland Cavaliers’ı ağırladı. Boston Celtics, bu akşam sahada ortaya koyduğu oyunuyla Cleveland Cavaliers’ı kelimenin tam anlamıyla sahadan sildi. Karşılaşmayı 25 sayı farkla kazanan ev sahibi ekip Boston Celtics, seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk çeyreğin başlarında ev sahibi ekip Boston Celtics, Jaylen Brown’un iki sayılık basketiyle açılışı yaptı ve Boston Celtics skorda 2-0 öne geçti. Konuk ekip Cleveland Cavaliers’tan cevap gecikmedi ve LeBron James attığı iki sayılık basketle skoru dengeye getirdi. İlerleyen dakikalarda 14-0’lık seri yakalayan Boston Celtics, hücumda Jaylen Brown, Al Horford’ın basketleriyle skor 21-7’ye geldi. Çeyrek sonuna gelindiğinde hem savunmada hem hücumdaki disiplinini bozmayan ev sahibi ekip Boston Celtics, ilk çeyreği 36-18’lik skor ile üstün kapatmayı başardı.

İkinci çeyreğin başında Rodney Hood attığı iki sayılık basketiyle skoru 36-20’ye getirdi. İlerleyen dakikalar da Boston Celtics’ten cevap gecikmedi ve Terry Rozier’ın iki sayılık basketiyle skor 38-21’e geldi. Ev sahibi ekip Boston Celtics, hücumda ortaya serdiği disiplini bozmadı ve çeyreğin bitimine 5.25 kala Jayson Tatum’ın attığı üç sayılık basketle skoru 47-27’ye getirdi. Çeyrek sonunda 6-0’lık seri yakalamayı başaran ev sahibi Boston Celtics, ilk yarıda 26’lık sayılık fark üstünlüğü ile soyunma odasının yolunu tuttu.(61-35)

Soyunma odasından dönüşte ev sahibi ekip Boston Celtics, üçüncü çeyreğin başında Al Horford’ın iki sayılık basketiyle skoru 63-35’e getirdi. Maçın başından beri bir türlü savunmada ve hücumda ritim bulamayan Cleveland Cavaliers, bu bölümde de oyuna adapte olamadı. Bu fırsatı iyi değerlendirmeyi başaran ev sahibi Boston Celtics, hücumda Marcus Morris ve Jaylen Brown’ın basketleriyle farkı açmayı başladı. Çeyrek sonuna doğru hücum da ritim bulmaya başlayan Cleveland Cavaliers, Jeff Green’in son saniye basketiyle farkı 14’e kadar indirdi.(78-64)

Dördüncü çeyreğin başında Marcus Smart ve Jayson Tatum ile üst üste basketler bulan ev sahibi ekip Boston Celtics, aradaki sayı farkını tekrardan açtı ve skor 85-64’e geldi. Taraftar desteğini de arkasına alan Boston Celtics, son çeyreğin ortalarında hücumda ve savunma da konuk ekip Cleveland Cavaliers’ı tam anlamıyla dağıttı. Jayson Tatum ve Marcus Smart’ın basketleriyle farkı açan Boston Celtics, Cleveland Cavaliers’ın koçu Tyronn Lue’ya molayı aldırdı. Moladan dönüşte LeBron James’i oyundan alıp Cedi Osman’ı oyuna sokan Tyronn Lue, bir nevi teslim bayrağını çekmiş oldu. Maç sonlarına doğru iki takımda oyunu saldı ve sadece skoru belirlemek için karşılıklı sayılar buldu. Maç sonununda Jose Calderon’un bulduğu basket skoru belirledi. Ev sahibi Boston Celtics, konuk ettiği Cleveland Cavaliers’ı 108-83’lük skorla yenmeyi başardı.

Ev sahibi ekip Boston Celtics’te Marcus Morris 21 sayı, 10 ribaunt(double-double); Jaylen Brown 23 sayı, 8 ribaunt; Al Horford 20 sayı, 4 ribaunt, 6 asist ile oynadı.

Konuk ekip Cleveland Cavaliers’ta ise LeBron James 15 sayı, 7 ribaunt, 9 asist; Kevin Love 17 sayı, 8 ribaunt, 3 asist; Tristan Thompson 8 sayı, 11 ribaunt(double-double) ile mücalede etti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here