Steve Kerr: “Stephen Curry, tarihin en iyi hücumcusu”

277
Steve Kerr:

NBA’de son şampiyon Golden State Warriors formasını giyen Stephen Curry’e, koçu Steve Kerr’den büyük övgü geldi. Tecrübeli koç oyuncusundan övgüyle bahsederken, hücumcu yönü hakkında ise önemli açıklamalarda bulundu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Steve Kerr: “Curry şu an formunun zirvesinde. Hem duygusal hem fiziksel olarak. Bir daha bu kadar iyi olamayabilir. Muhtemelen geçen yıl ve ondan önceki yıllardan daha iyi bir durumda. O şu an belki de tarihin en iyi hücum oyuncusu. Belki LeBron James, Kevin Durant, Kawhi Leonard gibi iki yönlü bir oyuncu değil ancak hücum anlamında benzersiz. Michael Jordan gibi efsane bir oyuncu da var ancak o sahada olduğunda rakip savunmayı stiliyle korkutuyor.

Daha önce kimse 10 metreden sanki normalmiş gibi kaldırıp topu potaya atamazdı. Ama o bunu yapabiliyor, bunu yapabilmesi de tüm oyunu değiştiriyor. Yaptığımız her şey Steph etrafından şekilleniyor. Ligin en iyi oyuncuları arasında nerede yer aldığı konusunda bazı tartışmalara girebilirsiniz. Tabii ki en iyilerden biri. Ancak bu açıdan baktığımızda, en iyisi.

Curry’nin parkeye adım attığında bizim için ortaya koyduğu etkiye bir bakın. Yaptığımız her şey, hücumda uyguladıklarımız, Shaun Livingston, Iguodala, Draymond gibi oyuncuların yapabildikleri de Steph’in savunmaların dikkatini çekişiyle başlıyor.” ifadelerini kullandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here