Steve Kerr, Anthony Davis Takasını ‘’Problem’’ Olarak Görüyor!

2146
Steve Kerr, Anthony Davis Takasını ‘’Problem’’ Olarak Görüyor!

Bu sezonun en çok konuşulan olayı Anthony Davis’in Los Angeles Lakers’a takaslanmasıydı. Golden State Warriors koçu Steve Kerr bu takası lig için ‘’problem’’ olarak gördüğünü söyledi.

Steve Kerr sezon içerisinde transferi yılan hikayesine dönen, menajeri aracılığıyla ve sosyal medyada açık açık takımdan takasını isteyen yıldız oyuncu Anthony Davis hakkında sert açıklamalarda bulundu.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Golden State Warriors’un başarılı koçu Steve Kerr, katıldığı bir podcastte Anthony Davis takasının lig için problem yaratacağını söyledi. Deneyimli koç, serbest oyuncu statüsünde bulunmayan bir oyuncunun kendini zorla takas ettirmesinin yanlış olduğunu belirtirken, ”Anthony Davis, takımıyla sözleşmesi olması ve sağlıklı olmasına rağmen çıkıp ben başka takıma gideceğim diyor. Bu bir sorun ve ligin bu konuyu ele alması gerekiyor” dedi.

Açıklamalarına şu sözlerle devam eden Kerr, ”New Orleans Pelicans’a sözleşme attığınızda o takıma, şehre ve taraftarlara bir borcunuz oluyor. Serbest oyuncu olduğunuzda istediğiniz kararı alabilirsiniz bu normal ancak en başta imza attığınız kontrata bağlı kalmalısınız. Umarım bu diğer oyuncular arasında bir trend haline gelmez, lig için kötü olur” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz sezon takımıyla sorunlar yaşayan ve 56 maçta forma giyen Anthony Davis bu maçlarda ortalama 33 dakika süre alırken; 25.9 sayı, 12 ribaund, 3.9 asist ve 2.4 blok ortalamalarıyla mücadele etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here