Sinan Güler: “Her oyuncu Obradovic ile çalışmak ister…”

398
Sinan Güler Fenerbahçe
Sinan Güler Fenerbahçe

SİNAN GÜLER TRANSFER SÜRECİNİ ANLATTI

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

4 sezon boyunca Galatasaray Odeabank forması giyen, ayrıca takımda kaptanlık yapan tecrübeli oyuncu Sinan Güler, geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde Fenerbahçe Doğuş’a transfer olmasının ardından, transfer süreci ve merak edilenler hakkında ilk kez konuştu.

Türkiye’nin ev sahipliğinde 31 Ağustos – 17 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan EuroBasket 2017’de ülkemizi temsil edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı ile Sinan Erdem Spor Salonu’nda basına açık olarak gerçekleştirilen antrenmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sinan Güler;

Sezon bittiğinde sözleşmem de bittiği için açıkçası kendi hedeflerimi ortaya koyarak neler yapabileceğimi düşünmeye başladım. Bu noktada Galatasaray’la sezon bitiminde bir görüşmemiz oldu. Onlar sözleşme yenilemekten daha çok Galatasaray’ın ilerideki planlarını anlattılar. Ben de kendi hedeflerimi, Euroleague’de başarıya koşan bir takımda oynamak istediğimi ve bir oyuncu olarak bunu başarabileceğime inandığımı söyledim kendilerine. Bu görüşme sonrasında bir daha görüşmedik.

Euroleague şampiyonunun transfer listesinde olmak mühim bir noktaydı. Aynı zamanda Obradovic’in takımın antrenörü olması ve onun gelişiyle beraber takım ortamında üç senede istikrarlı bir süreç yakalanmış olması önemli etkenlerden biriydi. O süreç içerisinde hem Fenerbahçeli yöneticilerle hem de Gherardini ve Obradovic ile yaptığım telefon görüşmeleri ve toplantılar benim transfer noktasında karar vermemde büyük etmenler oldu.

Obradovic ile çalışacak olmak heyecanlandırıyor. Oyuna bakış açısı olarak, taktiksel yaklaşımı olarak, kariyerinde birçok başarıyı elde etmesine rağmen bu konudaki doyumsuzluğu ve yeni başarılara ulaşma isteği, kendini geliştirmeye ulaşma isteği bence oyunculara da çok büyük bir motivasyon kaynağı oluyor. Kendilerini geliştirmek ve sahaya çıktıklarında en iyisini yapmak adına. Bu noktada her oyuncu kesinlikle Obradovic ile çalışmak istiyordur ancak birçok oyuncu bu şansı yakalayamıyor. Bu noktada şanslı olduğumu düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

Ruhi Ünal

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here