Shaq’sız Kazandığım Yüzük Çok Değerli!

681
Shaq'sız Kazandığım Yüzük Çok Değerli!

Kobe Bryant, Los Angeles Lakers’tan eski takım arkadaşı Shaquille O’Neal’la birlikte kazandığı 3 şampiyonluktan sonra, Shaq’tan ayrı NBA şampiyonluğunu kazanmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Kobe kariyerine baktığında Shaq ile kazandığı şampiyonlukların ona karşı bir argüman olarak kullanıldığını ve bu yüzden Shaq Lakers’tan ayrıldıktan sonra aldığı yüzüklerin değerinden bahsetti ve kendi başına neler yapabileceğinin bir göstergesi olarak gördüğünü söyledi;

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

“Şöyle diyeyim. Ben bencil olduğum için çok fazla cezalandırıldım, takıma uyum sağlamamız gerektiğini, bunun şampiyonluğu kazanmakla ilgili olduğunu söylediler. Anladım, ve yaptım, değil mi? Üç kez üst üste kazandık. Yani anlamışım. Ancak, kariyerim sona erdiğinde, aynı şey için beni eleştireceklerini de biliyordum: ‘Eh, büyük oyuncusun çünkü Shaq ile oynadın.’ Ben de ‘Dur bir dakika, ikisi bir arada olamıyor mu?’ diyorum.”

“Bu yüzden Shaq ve benim için ayrı yollara gitmemiz önemliydi, çünkü insanların bunu bana karşı kullanmalarını istemedim (hala kullanıyorlar) ama onsuz şampiyonluk kazanmam önemliydi.”

“Eğer onunla oynamazsam, bireysel olarak neler yapabileceğime dair bir fikriniz de olurdu. Yani bu büyük bir itici güçtü. ‘Dur bir dakika, şimdi içine etme’ gibi. Shaq ile benim oynamam, sanki Michael Jordan ile Wilt Chamberlain’ı yanyana koymak gibiydi. Shaq inanılmaz bir güçtü değil mi? O yüzden biraz geride durman da gerekecektir.”

Shaquille O’Neal Miami Heat’e gittikten sonra bir yüzük alarak 4 yüzükle Kobe’yi geçmişti. Ancak Kobe 2009 ve 2010 yıllarında üst üste aldığı iki yüzük ile 5 şampiyonluk ile kariyerini Shaq’ten fazla yüzükle tamamladı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here