Shaq: “Jordan’dan Korkmuştum”

1625
Shaq: "Jordan'dan Korkmuştum"

Efsane oyuncu Shaquille O’Neal, başta Michael Jordan olmak üzere, ilk yıllarında karşı karşıya gelmekten korktuğu oyuncuları açıkladı.

Shaq’ın genellikle NBA’in şimdiye kadar gördüğü en dominant güç olduğu söylenir. Shaq’ın da bu durumdan oldukça memnun ve gururlu olduğunu görmek güç değil. Ancak geçtiğimiz günlerde Inside the NBA programında, Jordan ile ilk karşılaşmasındaki hislerinden bahsetti. Dehşete düşmüş.. Ayrıca Charles Barkley, David Robinson ve Patrick Ewing’i de kendisini korkutan oyuncular listesine ekledi:

“Orada dehşete kapılmıştım. Tüm maç korkuyordum. Bir, o en büyük oyuncuydu. İki, üstümden smaç vurur diye endişeliydim. Üç, adam çok sıcaktı, ‘Şu adama bak ya’ diyordum. Kolejdeyken, televizyonda gördüğüm şeyler, gerçekti. O (Jordan), Charles Barkley, Patrick Ewing ve David Robinson’dan korkmuştum.”

Shaq’ın Orlando Magic forması ile NBA’de Jordan ile ilk karşılaşmasında galip gelen taraf Shaw olmuştu, lakin Jordan 64 sayı atmıştı. Shaq da maçı 29 sayı ve 24 ribaundla etkileyici bir performans sergileyerek tamamlamıştı.

Olajuwon pek kaba değildi

1995 NBA Finali’nde karşı karşıya geldikleri ve Shaq’ın genç haline oldukça üstünlük sağlayan Hakeem Olajuwon’dan korkup korkmadığı sorulduğunda ise:

“Olajuwon’dan değil. Olajuwon pek kaba değildi. İyi oynuyordu ama kaba değildi.” cevabını verdi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz