Semih Erden: NBA’de oyuncuya bağıramazsın

935
NBA
Semih Erden: NBA’de oyuncuya bağıramazsın

Beşiktaş Sompo Japan forması giyen tecrübeli uzun Semih Erden özel bir dergiye verdiği röportajda, Fenerbahçe Doğuş koçu Zeljko Obradovic’in NBA’e gitmesi halinde, Avrupa’daki anlayışını sergilemeyeceğini söyledi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Semih Erden konu ile ilgili olarak verdiği demeçte; ”NBA zaten koçların ligi değil. Orada tamamen oyuncu üzerine kurulu bir düzen var. NBA’de burada yaptığın gibi davranamazsın. İlk ters tepkiyi oyuncundan hatta kendi seyircinden bile alırsın. Kendini törpüleyebilir mi, onu kendisine sormak lazım…

Karşında LeBron James var, sen de koçsun. Adam yüz milyonlar kazanıyor. Bu adam idmanda veya maçta istediğin bir şeyi yapamadı veya farklı yaptı diyelim. Nasıl bağıracaksın? Bağıramazsın. O an topla çalışmak istemiyor diyelim. Çalışmaz. Zaten bu adam çok üst düzey bir profesyonel. İşinde marka. Senden akıl almaz. Bu adama ‘Gel, otelde iki gün kamp yapıyoruz.’ da diyemezsin. Çok zor yani, Blatt’in orada barınamaması en yakın örnek.

NBA’de Avrupai sisteminle fark oluşturabilirsin ama Avrupa’daki davranış tarzını oraya götüremezsin.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan NBA ekiplerinden Cleveland’ta forma giyen Cedi Osman ve Philadelphia Sixers’ta görev yapan Furkan Korkmaz ile ilgili konuşan Semih Erden; “Cedi gerçekten çok iyi durumda şu an. Şanssız bir sakatlık yaşadı ama çok ciddi değilmiş. Biraz dinlenme fırsatı bulduktan sonra iyi şekilde dönecektir. Konuştum sakatlık sürecinde, önümüzdeki iki hafta önemli onun adına. Ama çalışkan bir çocuk.

Hem bizler hem de Cleveland’daki taraftarlar Cedi’yi destekliyor. Kendisini kabul ettirmiş durumda. Sadece Cedi değil, Furkan da bunları yaşayacak. Onu da unutmamamız gerekiyor.” dedi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here