Sakatlıkları Nedeniyle Sezonu Kapatan Beş Önemli İsim

609
NBA
Sakatlıkları Nedeniyle Sezonu Kapatan Beş Önemli İsim

NBA’de sezonun yarısı geride kalırken maalesef birçok talihsiz sakatlık yaşandı. Bunlardan bazıları kısa süreli olurken,bazı oyuncuların yaşadığı sakatlıklar ne yazık ki tüm sezona mal oldu. İşte yaşadığı sakatlıklar nedeniyle sezonu kapatan yıldız isimler:

1 – Gordon Hayward : 2017-2018 sezonunun açılış maçında ilk çeyrekte hiç kimsenin istemeyeceği çok kötü bir olay yaşandı. Boston Celtics hücumu sırasında alley-opp pasını almak için yükselen Gordon Hayward,dengesiz bir şekilde düşerek sol ayak bileğini kırdı. Sezonun performans olarak en çok merak edilen oyuncularından olan Hayward,bu sakatlık nedeniyle maalesef daha ilk maçtan sezonu kapamış oldu.

2 – Jeremy Lin : Gordon Hayward’ın talihsiz sakatlığının şoku geçmeden bir sakatlık haberi de Indiana – Brooklyn maçından gelmişti. Maçın son çeyreğinde sakatlanan Jeremy Lin, yapılan tetkiklerin sonrasında sağ diz patella tendonlarının koptuğu açıklandı ve sezonu kapattı.

3 – Patrick Beverley : Sezon başında büyük umutlarla Chris Paul’un yerine alınan Patrick Beverley’de sakatlık kabusunu yaşayan oyunculardan. Sağ dizindeki sakatlık nedeniyle bıçak altına yatan oyun kurucu oynadığı on bir maçta 12.2 sayı-4.1 ribaund-2.9 asist ortalamaları tutturmuştu.

4 – DeMarcus Cousins : NBA’de son yılların en iyi uzunları arasında gösterilen ve bu sene sergilediği performansla ikinci kez All-Star seçilen Cousins’da sakatlığa kurban giden isimlerden. Geçtiğimiz hafta Houston Rockets maçında bitime sadece 15 saniye kala ribaund mücadelesinde aşil tendonunda sorun meydana gelen Cousins sahalardan on ay boyunca uzak kalacak.

5 – Mike Conley : Son olarak bir kötü haber de bugün Memphis’in oyun kurucusu Mike Conley’den geldi. Takım yöneticisinin yaptığı açıklamada Conley’ın ”küçük bir kemik çıkıntısını’’ yumuşatmak için cerrahi bir desteğe ihtiyacı olduğunu ve sezonun geri kalanında takıma eşlik edemeyeceğini söyledi. Conley geride kalan maçlarda 17.1 sayı ve 4.1 asist ortalamaları tutturmuştu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here