Porzingis Attı, Knicks Uzatmada Kazandı

127
NBA
Nefesleri kesen maçta Knicks uzatmada güldü.

Normal süresi 99-99 biten maçta New York Knicks sahasında Los Angeles Lakers’ı uzatmalarda 113-109 mağlup etti.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk çeyreğin başında her iki takımda karşılıklı basketler buldu. Ev sahibi New York Courtney Lee ile sayılar bulurken, Los Angeles Lakers Caldwell Pope ve Brook Lopez ile karşılık verdi. Özellikle Brook Lopez’in etkili oyunuyla maçta üstünlüğü ele geçiren Lakers, Larry Nance Jr’da katkı vermesiyle 8-0’lık seri yakaladı ve farkı yedi sayıya çıkardı(13-6). Bu seriye Porzingis’in önderliğinde cevap veren New York Knicks yedinci dakikada 16-13 öne geçti.Çeyreğin sonlarında Clarkson ve Randle ile etkili olan Lakers ilk periyodu 29-25 önde kapattı.

İkinci çeyreğe etkili başlayan taraf Los Angeles Lakers oldu. Kuzma,Clarkson ve Randle’ın etkili oyunuyla Lakers çeyreğin ortasında farkı çift haneli sayılara çıkarmayı başardı(42-32). Fark açıldıktan sonra yine çabuk toparlanan New York, Lance Thomas,Porzingis ve Courtney Lee’nin sayılarıyla farkı tekrar eritmeyi başardı ve yirmi ikinci dakikada farkı bire indirdi (46-45). Yakaladığı ivme ile skorda öne geçmeyi başaran Knicks, Caldwell-Pope’un bitime 27 saniye kala üç sayılık basketine engel olamayınca Lakers devreyi 51-50 önde kapattı.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan Porzingis’in önderliğindeki New York oldu. Üst üste bulduğu beş sayıyla takımını öne geçiren Letonyalı yıldız farkı altıya çıkardı(57-51). Bu seriye Caldwell-Pope,Lonzo Ball ve Brook Lopez’in sayılarıyla karşılık veren Lakers yirmi sekizinci dakikada üstünlüğü tekrar ele geçirdi(58-57).Periyodun geri kalan dakikalarında iki takımda hücumdaki yüksek yüzdesini sürdürdü ve Lakers bu çeyreği de 79-76 önde tamamladı.

Son çeyreğe her iki takımda karşılıklı sayılarla başladı. New York McDermott ve Beasley ile sayılar bulurken,Lakers ise Jordan Clarkson’un bulduğu basketlerle üstünlüğün el değiştirmesine izin vermedi. Maçın son beş dakikasına 90-90’lık eşitlikle girilirken New York Ntikilina ve Porzingis’in üst üste bulduğu basketlerle maçın bitimine bir dakika kala skoru 99-94’e getirdi. Lakers 23.9 saniye kala Kylie Kuzma’nın üç sayılık basketiyle skora 99-99’luk denge getirdi. New York son hücumda Porzingis’in üç sayılık atışında isabet bulamadı ve maç uzatmaya gitti.

Uzatma bölümünde ise sahneye Michael Beasley çıktı. Tecrübeli oyuncu üst üste bulduğu sayılarla uzatma devresinin bitimine bir dakika kala farkı altı sayıya çıkardı(109-103). Geri kalan dakikalarda her iki takımda karşılıklı sayılar buldu ve karşılaşma 113-109 sona erdi.

New York’un Letonyalı yıldızı Porzingis 37 sayı ve 11 ribaundla takımını sırtlarken, Beasley’de 13 sayıyla galibiyette önemli rol oynadı. Lakers’da ise Caldwell-Pope’un 24,Lonzo Ball’un 17 sayısı mağlubiyeti engellemek için yeterli olmadı.

Maçın Özeti:

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı
Paylaş
Önceki İçerikAslan ‘Devam’ Dedi
Sonraki İçerikDaçka Koltuğa Yayıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here