Playofflar Başlıyor! Çocukları Pistten Alalım Lütfen

303
Playofflar Başlıyor! Çocukları Pistten Alalım Lütfen
Playofflar Başlıyor! Çocukları Pistten Alalım Lütfen

6 ay. 82 maç. 3936 dakika. Bu kadar uzun bir periyotta, 2 günde bir maç yapan takımların normal sezonda oynanan maçlara tek tek odaklanabilmesinin ne kadar zor olduğu açıklayabilecek 3 veri. Ancak iyi olan her zaman iyidir ya, işte bu uzun yorucu serüven de bize abiler ile kardeşleri birbirinden ayırarak bize bütün sezonun beklenen kaymağını sunuyor: Playoff…

NBA’de sene içinde yapılan bu 82 maçlık uzun yolculuğu eleme usulü olarak görebiliriz her zaman. Siz yeteneklisinizdir ve kendinize güvenerek takıma seçilmek adına seçmelere girersiniz. Ancak seçmeler 1-2 maç sizi oynatıp bu kısa sürede sizi iyi-kötü diye kodlarsa yanlış bir sonuç çıkabilir. Sonuçta 1-2 maç şutlarınızın girmemesi genellenebilecek bir durum değildir. Ama 82 maç kötü atıyorsanız eğer kötüsünüzdür yani kabul etmek lazım. Tüm bu 82 maçta bize NBA’in bize sunduğu “Sizler için en iyilerini seçtik” klasik repliğinin basketbol dilini ile tercümesidir.

NBA Playoffları Başlıyor

Aslında çok hikayesi, çok NBA Rekorları var tabi bu sezonda. 73 galibiyete ulaşıp NBA rekorunu ele geçiren bir takım, aynı konferansta yer alıp 67 galibiyete (NBA tarihinde ulaşılmış en iyi 5. derece) ulaşmış bir diğer ‘abiler’ topluluğu, Kobe’nin vedası vs… Tabi NBA’de bu parlayan altınların içinde en çok arz edilenleri daha da fazla parlatmayı ihmal etmedi. Ama her şey bitti. Bu arenada hiçbir takım bir diğerine ’73 galibiyeti var bu takımın bizden daha güçlü’ diye bakmayacak. Tam tersine NBA Playofflarında daha da bilenip çıkacaklar. Sonuçta, abi abiye acımaz.

NBA Playoffları 2016
NBA Playoffları 2016

Abilerin abisinin seçilip kral ilan edileceği bir yeni serüven serisi başlamak üzere. Elbette ki normal sezonda oynanan basketbollara göre bazı veriler elde etmiş oluyoruz genelde. Bu verilere göre de herkesin bir şampiyonluk adayı veya diğerlerine oranla daha fazla şanslı gördüğü takımlar olabilir. Ama burasının playoff olduğu, tarihte pek çok abinin burada başka abiler tarafından lider gelmiş falan diye bakılmayarak tokat yediğini gördük. Yine görebiliriz. Sırf bunu hayal etmek bile insanın daha fazla heyecanlanmasına sebep olmuyor mu?

Furkan Tatlı

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here